Bir yerden başlamalı

15 Temmuz'la inanan inanmayan, seven sevmeyen, ilgilenen ilgilenmeyen, dost düşman velhasıl herkes feci bir gerçekte yüzleşti; Fettullahçı Terör Örgütü yani kısaca FETÖ olarak anılmaya başlanan ve şimdi...

15 Temmuz'la inanan inanmayan, seven sevmeyen, ilgilenen ilgilenmeyen, dost düşman velhasıl herkes feci bir gerçekte yüzleşti; Fettullahçı Terör Örgütü yani kısaca FETÖ olarak anılmaya başlanan ve şimdi yargılamaların muhatabı olan bir şey vardı.
Kimseyi suçlamıyorum, olur öyle şeyler, başınıza bir çorap örülmedikçe bazı şeylerin varlığına ikna olamayabilirsiniz. 15 Temmuz'da uçağı helikopteri tankı mermisi bombasıyla görünür olduğu için şimdi hemen herkes anladı.
Ama bunlar olmadan önce böyle bir yapının, ağın, örgütlemenin farkında olup buna ısrarla işaret edenleri de görmezden gelmek hatta gün gelip yok saymak veya onlara da terör örgütü üyesi sempatizanı yandaşı muamelesi yapmak başka bir şey.
Yapılıyor mu? Evet.
Yapanların zamanındaki uyarılara kulak asmayıp hatta karşı çıkanlar olması şaşırtıcı mı? O da değil…
Bütün bu tartışma yargılama tasfiye operasyonları fırtınası içinde üzerinde en az düşünülen şeyse bir terör örgütünün kendine bu topraklarda, bu millet içinde sanılandan çok daha köklü ve yaygın bir şekilde yer bulabilmesinin sırrı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Elde var bir 12 Ocak 2018 | 120 Okunma Karmaşık gibi ama değil 09 Ocak 2018 | 1.426 Okunma Otomatik cihazlar ve zihnimiz 05 Ocak 2018 | 2.357 Okunma Yarım trilyonluk oyuncak galerisi 19 Aralık 2017 | 2.439 Okunma Yahudi cep telefonu 15 Aralık 2017 | 204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar