Vursun abi!

Kaliforniya Üniversitesi, 20 milyon dolarlık bütçesini, “Çocukları öldür yanındayız” diyen küresel şirketleri desteklemek için kullanmayacağını açıkladı.Üniversitenin Filistin...

Kaliforniya Üniversitesi, 20 milyon dolarlık bütçesini, “Çocukları öldür yanındayız” diyen küresel şirketleri desteklemek için kullanmayacağını açıkladı.

Üniversitenin Filistin Dostları Kulübü mücadeleyi kazandıklarını şu yazıyla duyurdu:

-“Üniversite bütçesi McDonald’s’tan Sabra’ya ve Chevron’a kadar birliğimizin finanse ettiği siyonist şiddetin suç ortağı olan 30’dan fazla şirketi mali olarak desteklemek için kullanılmayacaktır.”

Hukuk çerçevesinde elinden geleni yapmaya çalışan öğrencilerin başarısı bu.

Güney Afrika’daki apartheid rejiminin sona ermesinde de üniversitelerde organize edilen bu kampanyalar büyük bir rol oynamıştı.

Bizim üniversitelerimizde, “Çocukları öldür destek bizden” diyen küresel şirketlere karşı olumlu ya da olumsuz bir tepki görmedik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Hayvanlar açken insanlar tok iken tehlikelidir” 10 Nisan 2024 | 71 Okunma Erken karar verme hastalığı 07 Nisan 2024 | 667 Okunma Yeni belediye başkanlarının toprakla imtihanı 03 Nisan 2024 | 105 Okunma Sandık kokusu 31 Mart 2024 | 147 Okunma Asıl savaş sosyal medyada 27 Mart 2024 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar