Şişkin bir cüzdan

Çin, ABD, Japonya, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye gibi ülkelerde yapılan araştırmalar pandemide anksiyete belirtilerinin yüzde 33 ve depresyonun yüzde 27 oranlarında seyrettiğini gösterdi. Yani üç kişiden...

Çin, ABD, Japonya, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye gibi ülkelerde yapılan araştırmalar pandemide anksiyete belirtilerinin yüzde 33 ve depresyonun yüzde 27 oranlarında seyrettiğini gösterdi.

Yani üç kişiden biri günlük hayatını olumsuz etkileyecek kadar ciddi kaygı sorunları yaşarken, dört kişiden biri depresyonda.

Beykoz Üniversitesi Klinik Psikoloji Lisansüstü Programları Koordinatörü Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu bu tür psikolojik sorunların dünyanın tüm ülkelerinde sağlık, sosyal, ekonomik ve insan hakları üzerinde önemli etkilerinin olduğuna dikkat çekiyor.

Ve bunları azaltmak için bireyin farkındalığı ve yardım arayışıyla birlikte toplum temelli çalışmaların yapılması gerektiğini söylüyor.

Yani...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ticarette rol modelin kim 17 Ekim 2021 | 74 Okunma Refahı tabana indirecek formül olarak ‘3 T’ 13 Ekim 2021 | 263 Okunma Şişkin bir cüzdan 10 Ekim 2021 | 105 Okunma Eğitim şart ama herkese 06 Ekim 2021 | 48 Okunma Alışverişteki yeni ezberlerimiz 03 Ekim 2021 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar