Rutin

Ünlü bilim adamı Albert Einstein’a atfedilen muzip ve zeki birileri tarafından uydurulmuş; “Cehalet ne güzel şey lan, her şeyi biliyorsun” cümlesi birçok konuda sosyal medyada en çok dolaşan paylaşımlardan...

Ünlü bilim adamı Albert Einstein’a atfedilen muzip ve zeki birileri tarafından uydurulmuş; “Cehalet ne güzel şey lan, her şeyi biliyorsun” cümlesi birçok konuda sosyal medyada en çok dolaşan paylaşımlardan biri herhalde.

Herkesin hoşuna giden ve yine eğitimli eğitimsiz her kesimden insanın kendisinden başka herkese yakıştırdığı bir cümle bu.

Cehalet eğitimsizlik veya bilgisizlik değil, cehalet, bilmeyi reddetmek, eski bilgide inat etmek.

Hatta eski bilgiye iman etmektir.

O yüzden cahili her yaşta her alanda görebilirsin.

Üniversitede de karşınıza çıkar, bürokrasideki bir makam odasında da, okuldaki öğretmenler odasında da, camide de, sanatçı camiasında da, spor dünyasında da, omuzu kalabalık bir askerde de, iş dünyasında da, kırsal bölgelerde de.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu sorunlar hepimizin 23 Haziran 2024 | 97 Okunma Yol erzakı 19 Haziran 2024 | 57 Okunma Kurban ve ötesi 16 Haziran 2024 | 26 Okunma Enflasyonun zengin ve yoksulları 12 Haziran 2024 | 104 Okunma Çok güzel hareketler bunlar 09 Haziran 2024 | 177 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar