Kimsenin kendisine toz kondurmadığı günler ve ruhun 20 hastalığı

10. asır sufilerinden Ebu Abdurrahman es-Sülemî, yaşadığı asırda “Ruhun Hastalıkları ve Çareleri” adıyla bir kitap yazmış.Ve o dönem insanlarını gözlemleyerek ruhun...

10. asır sufilerinden Ebu Abdurrahman es-Sülemî, yaşadığı asırda “Ruhun Hastalıkları ve Çareleri” adıyla bir kitap yazmış.

Ve o dönem insanlarını gözlemleyerek ruhun hastalıklarını tespit etmiş sonrada bunların çarelerini sıralamış.

Eser Cemal Aydın çevirisiyle Sufi Kitap tarafından okurların istifadesine sunulan kitabı kültür sanat ve edebiyat sitesi Dünya Bizim incelemiş ve kitapta yer alan hastalıklardan bazılarını ve çarelerini derlemiş, güzel de yapmış.

**

Kimsenin kendisine toz kondurmadığı günümüz dünyasında görmek istemediğimiz ya da kendimize yakıştıramadığımız hastalıklarımız ve ilaçlarımız neymiş hatırlayalım:

1. Kendini kurtulmuş sanmak yani cennetlik olduğu kuruntusuna kapılmak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşverenlerin umut vadeden işe alım planları 21 Ağustos 2019 | 21 Okunma Şirketlerin açıklarını bulup para kazanan gençler 18 Ağustos 2019 | 84 Okunma Kimsenin kendisine toz kondurmadığı günler ve ruhun 20 hastalığı 14 Ağustos 2019 | 143 Okunma Kuzu kokoreç yiyenler bunu anlayamaz 11 Ağustos 2019 | 131 Okunma Ne kadar sütçülük o kadar kurban 07 Ağustos 2019 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar