İşverenlerin umut vadeden işe alım planları

Ekonomik ve siyasal çıkarlarda toplumun menfaati yerine bireysel menfaatler öne çıkarıldıkça, sosyaladaletsizlik; insanoğlunu bunaltıcı yaz sıcağından daha fazla rahatsız eder hale geliyor.Küresel ekonominin...

Ekonomik ve siyasal çıkarlarda toplumun menfaati yerine bireysel menfaatler öne çıkarıldıkça, sosyaladaletsizlik; insanoğlunu bunaltıcı yaz sıcağından daha fazla rahatsız eder hale geliyor.

Küresel ekonominin çarkları hep güçlüden yana dönüyor.

Çarkların arasındaki ücretli sınıf da sürekli işsizlik sopasıyla susturuluyor.

Maalesef küresel krizlerden çıkışın tek yolunun devlet-işveren-çalışan işbirliğiyle ve aşağıdan yukarı topyekün kalkınma olduğu sürekli dile getirilmesine rağmen uygulama tam tersi oluyor.

‘Hepimiz aynı gemideyiz yalanı’ ile gemisini kurtaran kaptan ve kahraman ilan edilirken, küresel fırtınayla savrulan insanlara çöp muamelesi yapılıyor.

**

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bindiğin dalı kesiyorsan ağlamayacaksın 20 Eylül 2020 | 31 Okunma Virüs ‘değiştir bu kafayı’ diyor 16 Eylül 2020 | 35 Okunma Sağlıklı, zengin ve onurlu yaşamanın sırları 13 Eylül 2020 | 160 Okunma Matematiksel imha silahları ile dünyayı yönetmek 09 Eylül 2020 | 83 Okunma Ali Cengiz oyunu 06 Eylül 2020 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar