İşverenlerin umut vadeden işe alım planları

Ekonomik ve siyasal çıkarlarda toplumun menfaati yerine bireysel menfaatler öne çıkarıldıkça, sosyaladaletsizlik; insanoğlunu bunaltıcı yaz sıcağından daha fazla rahatsız eder hale geliyor.Küresel ekonominin...

Ekonomik ve siyasal çıkarlarda toplumun menfaati yerine bireysel menfaatler öne çıkarıldıkça, sosyaladaletsizlik; insanoğlunu bunaltıcı yaz sıcağından daha fazla rahatsız eder hale geliyor.

Küresel ekonominin çarkları hep güçlüden yana dönüyor.

Çarkların arasındaki ücretli sınıf da sürekli işsizlik sopasıyla susturuluyor.

Maalesef küresel krizlerden çıkışın tek yolunun devlet-işveren-çalışan işbirliğiyle ve aşağıdan yukarı topyekün kalkınma olduğu sürekli dile getirilmesine rağmen uygulama tam tersi oluyor.

‘Hepimiz aynı gemideyiz yalanı’ ile gemisini kurtaran kaptan ve kahraman ilan edilirken, küresel fırtınayla savrulan insanlara çöp muamelesi yapılıyor.

**

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önce insanın iklimi değişti sonra dünyanın 22 Eylül 2019 | 24 Okunma Hurdadan drone yapan genç 18 Eylül 2019 | 170 Okunma Perdeler 15 Eylül 2019 | 106 Okunma ‘Diyarbakır Anneleri’ orada iş dünyası nerede? 11 Eylül 2019 | 29 Okunma Pastayı adil paylaşmak için aslanı terbiye etmek şart 08 Eylül 2019 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar