“Hem tecrübeli hem genç olsun” sakat bir zihniyettir

Bazı sektörlerde şirketlerin işe eleman alımlarında 35 yaş sınırı koyması istihdam alanının en sıkıntılı konularından biri gibi duruyor. Bu konuda şikayetlerin çok olması sorunun ehemmiyetini...

Bazı sektörlerde şirketlerin işe eleman alımlarında 35 yaş sınırı koyması istihdam alanının en sıkıntılı konularından biri gibi duruyor. Bu konuda şikayetlerin çok olması sorunun ehemmiyetini gösteriyor.

Özellikle iş dünyasının kullandığı sosyal medya platformlarından Linkedin’de “35 yaş sınırına hayır” başlığıyla yer alan tartışmalarda şikayetler, kişisel örnekler ve bu soruna yönelik çözüm önerilerine yer verilmiş.

İş dünyasında çarkların sağlıklı dönmesi için bu seslere kulak vermek lazım.

Sıkıntı olarak görülen 35 yaş sorununu çözüm tarafında yer alan patron, yönetici ve bürokrat kesime aktaralım ki çözüme katkımız olsun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
24. yüzyılın İstanbul’unu hayal eden son Osmanlı 19 Eylül 2021 | 100 Okunma “Hem tecrübeli hem genç olsun” sakat bir zihniyettir 15 Eylül 2021 | 67 Okunma ‘İnsan’ denen enstrüman 12 Eylül 2021 | 64 Okunma Ordu’nun dereleri yukarı mı akıyor 08 Eylül 2021 | 77 Okunma Duruşumuzu terziler belirliyorsa işimiz zor 05 Eylül 2021 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar