Gözün kodlarını arayan adam

Her şey merakla başlar. Merak, iyi kötü, doğru yanlış bütün bilgilerin kapısıdır; bilim dünyasına göre ilmin hocasıdır.Elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarında bile...

Her şey merakla başlar. Merak, iyi kötü, doğru yanlış bütün bilgilerin kapısıdır; bilim dünyasına göre ilmin hocasıdır.

Elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarında bile sörf yaparken merak ettiren bir başlık ya da görüntü ararız, tıklayıp bakmak, okumak ve öğrenmek için.

Ağrılı Profesör Çetin Kaya Koç’un kriptoloji alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olmasına kadar süren yolculuğu da merakla başlıyor.

Merakını geliştiren de Ağrı’da açılan bir devlet kütüphanesi.

Prof. Dr. Çetin Kaya Koç, Ağrı’da açılan bir devlet kütüphanenin hayatına nasıl yön verdiğini Anadolu Ajansı muhabiri Hikmet Orçun Üresin’e şu sözlerle anlatmış:

“İlkokul son sınıfta Ağrı’ya bir devlet kütüphanesi açtılar. İlkokul son sınıftan lise son sınıfa kadar o kütüphanede okumadığım kitap kalmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gelecekle ilgili üç senaryo 13 Ekim 2019 | 253 Okunma Trump ve mahvetmek istediği Türk ekonomisi 09 Ekim 2019 | 156 Okunma Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun 06 Ekim 2019 | 43 Okunma Gemisini tayfalarıyla kurtaran kaptandır 02 Ekim 2019 | 31 Okunma Herşey karşılıklı ama biz anlamıyoruz 29 Eylül 2019 | 29 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar