Gözün kodlarını arayan adam

Her şey merakla başlar. Merak, iyi kötü, doğru yanlış bütün bilgilerin kapısıdır; bilim dünyasına göre ilmin hocasıdır.Elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarında bile...

Her şey merakla başlar. Merak, iyi kötü, doğru yanlış bütün bilgilerin kapısıdır; bilim dünyasına göre ilmin hocasıdır.

Elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarında bile sörf yaparken merak ettiren bir başlık ya da görüntü ararız, tıklayıp bakmak, okumak ve öğrenmek için.

Ağrılı Profesör Çetin Kaya Koç’un kriptoloji alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olmasına kadar süren yolculuğu da merakla başlıyor.

Merakını geliştiren de Ağrı’da açılan bir devlet kütüphanesi.

Prof. Dr. Çetin Kaya Koç, Ağrı’da açılan bir devlet kütüphanenin hayatına nasıl yön verdiğini Anadolu Ajansı muhabiri Hikmet Orçun Üresin’e şu sözlerle anlatmış:

“İlkokul son sınıfta Ağrı’ya bir devlet kütüphanesi açtılar. İlkokul son sınıftan lise son sınıfa kadar o kütüphanede okumadığım kitap kalmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geleceğin Türkiye’sinde nasıl bir ekonomide yaşamak istiyoruz? 17 Nisan 2019 | 55 Okunma T-3’ün hedefi teknoloji üreten Türkiye 14 Nisan 2019 | 51 Okunma Ekonomik krizler değil, dijital dönüşümü yakalayamamak korkutmalı 10 Nisan 2019 | 60 Okunma Gözün kodlarını arayan adam 07 Nisan 2019 | 64 Okunma ‘Meselesi Türkiye’ olanlar kendisini güncelleyecek 03 Nisan 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar