Gıda teknolojisi aldatma üzerine kurulu

İnsan beyni değirmen taşı gibi çalışıyor. Ne atarsan öğütüyor. Atmazsan kendini yiyor. Midemiz ise beyin gibi değil, biraz seçici. Gelenleri beğenmezse almıyor. Aldıysa kusuyordu. Eskiden, yani gıda...

İnsan beyni değirmen taşı gibi çalışıyor. Ne atarsan öğütüyor. Atmazsan kendini yiyor. Midemiz ise beyin gibi değil, biraz seçici. Gelenleri beğenmezse almıyor. Aldıysa kusuyordu. Eskiden, yani gıda teknolojisinin gelişmediği, organik doğal gıdaların hâkim olduğu dönemlerde.

***

Gıda teknolojisini kullanan küresel sermayeli gıda şirketleri midenin bu seçiciliğini keşfettiği için önce mideyi aldatma yollarını aradılar. Ve buldular.

Şöyle yapıyorlar: Beyin değirmen taşı gibi ne veriliyorsa onu öğüttüğü için ona dev bütçeli reklamlarla mankenlerle soslanmış yanlış bilgiler veriyorlar.

Yanlış bilgileri öğüten beyinle kişide önce bakış açısı değişiyor sonra gözler boyanıyor ve satın alma işlemi gerçekleşiyor.

Midenin aldanmaktan başka seçeneği kalmıyor. Yani ambalajlı ürünlere yapılan katkı maddeleri ile midenin seçiciliği de eskilerde kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çıkarlar yalan söylerken utanır 01 Ekim 2023 | 89 Okunma Ne seninle ne sensiz 27 Eylül 2023 | 46 Okunma Tarhana rençberin kahvesidir 24 Eylül 2023 | 42 Okunma Değişen ve değişmeyen 20 Eylül 2023 | 118 Okunma Aklını kullan diyor Mâtürîdî 17 Eylül 2023 | 385 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar