Gemisini tayfalarıyla kurtaran kaptandır

Bu kadar genç meslek sahibi olmak için uğraşırken yatırımcıların, sermaye sahiplerinin ‘neme lazım’ deme lüksü yoktur.Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ileri teknoloji ürünleri üretebilecek ve...

Bu kadar genç meslek sahibi olmak için uğraşırken yatırımcıların, sermaye sahiplerinin ‘neme lazım’ deme lüksü yoktur.

Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ileri teknoloji ürünleri üretebilecek ve küresel ekonomide güçlü hale gelebilecek imkanı sağlayabilecek milyonlarca genç varken, ‘ekonomik ortam yatırıma uygun değil bekleyelim’ diyen, sermayesini faize, altına yatırıp ekonomik yangını izleyen, elini taşın altına sokmayan ‘Gemisini kurtaran kaptan’ değildir.

‘Aynı gemideyiz’ deyip de kolunu kıpırdatmayanlar her türlü ekonomik ve sosyal yangından ve bireysel trajedilerden sorumludur.

İşsizliğin can yaktığı bir ortamda elinde imkan varken bunu istihdam için kullananlar yani gemiyi tayfaları ile beraber limana getirebilenler kaptandır.

Gelir dağılımında adaleti sağlamanın, refahı en alt kademeye kadar indirmenin topyekün kalkınmanın tek formülü üretmek ve üreterek büyümektir.

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın başka formülü yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomik yaptırım tehdidi 16 Ekim 2019 | 54 Okunma Gelecekle ilgili üç senaryo 13 Ekim 2019 | 254 Okunma Trump ve mahvetmek istediği Türk ekonomisi 09 Ekim 2019 | 159 Okunma Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun 06 Ekim 2019 | 43 Okunma Gemisini tayfalarıyla kurtaran kaptandır 02 Ekim 2019 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar