Gemisini tayfalarıyla kurtaran kaptandır

Bu kadar genç meslek sahibi olmak için uğraşırken yatırımcıların, sermaye sahiplerinin ‘neme lazım’ deme lüksü yoktur.Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ileri teknoloji ürünleri üretebilecek ve...

Bu kadar genç meslek sahibi olmak için uğraşırken yatırımcıların, sermaye sahiplerinin ‘neme lazım’ deme lüksü yoktur.

Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ileri teknoloji ürünleri üretebilecek ve küresel ekonomide güçlü hale gelebilecek imkanı sağlayabilecek milyonlarca genç varken, ‘ekonomik ortam yatırıma uygun değil bekleyelim’ diyen, sermayesini faize, altına yatırıp ekonomik yangını izleyen, elini taşın altına sokmayan ‘Gemisini kurtaran kaptan’ değildir.

‘Aynı gemideyiz’ deyip de kolunu kıpırdatmayanlar her türlü ekonomik ve sosyal yangından ve bireysel trajedilerden sorumludur.

İşsizliğin can yaktığı bir ortamda elinde imkan varken bunu istihdam için kullananlar yani gemiyi tayfaları ile beraber limana getirebilenler kaptandır.

Gelir dağılımında adaleti sağlamanın, refahı en alt kademeye kadar indirmenin topyekün kalkınmanın tek formülü üretmek ve üreterek büyümektir.

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın başka formülü yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın en zengin adamı Üsküdarlı ‘Bay Yüzde Beş’ 27 Eylül 2020 | 1.215 Okunma Yetenekler altın madenleri gibidir, keşfedilmeyi beklerler 23 Eylül 2020 | 46 Okunma Bindiğin dalı kesiyorsan ağlamayacaksın 20 Eylül 2020 | 140 Okunma Virüs ‘değiştir bu kafayı’ diyor 16 Eylül 2020 | 36 Okunma Sağlıklı, zengin ve onurlu yaşamanın sırları 13 Eylül 2020 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar