Gelecekle ilgili üç senaryo

Yapay zekanın insan kontrolünde gelişmesi elbette ki insanlığın yararına olacak, fakat kendi kendini kontrol etme aşamasına geldiğinde, bilim insanları tarafından endişe verici ön görüler ortaya atılıyor.Uzun...

Yapay zekanın insan kontrolünde gelişmesi elbette ki insanlığın yararına olacak, fakat kendi kendini kontrol etme aşamasına geldiğinde, bilim insanları tarafından endişe verici ön görüler ortaya atılıyor.

Uzun yıllardır bu teknoloji üzerine yapılan çalışmalar, bilim dünyasında yarattığı korkular nedeniyle birçok kez durdurulmuş.

Blockchain Teknolojileri Uzmanı Erdoğan Köse, yapay zekanın gelişimi ile gelecekte ne gibi riskli durumlarla karşılaşacağımızı sıralarken iyi ya da kötü gidişatın kimin kimi kontrol ettiğine bağlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hak verilmeyecek gibi değil.

Ne diyor bakalım;

Yapay zekadan önce gelişen teknoloji ile neler yaptık bir bakalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İş ahlakı ayrı bir şey midir? 13 Kasım 2019 | 27 Okunma Türkiye dünya ıspanak üretiminde dördüncü 10 Kasım 2019 | 62 Okunma Çarşının son fotoğrafı 06 Kasım 2019 | 111 Okunma O damak tadı olmasaydı 03 Kasım 2019 | 37 Okunma Başarının kısa yolu yoktur 30 Ekim 2019 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar