Gelecekle ilgili üç senaryo

Yapay zekanın insan kontrolünde gelişmesi elbette ki insanlığın yararına olacak, fakat kendi kendini kontrol etme aşamasına geldiğinde, bilim insanları tarafından endişe verici ön görüler ortaya atılıyor.Uzun...

Yapay zekanın insan kontrolünde gelişmesi elbette ki insanlığın yararına olacak, fakat kendi kendini kontrol etme aşamasına geldiğinde, bilim insanları tarafından endişe verici ön görüler ortaya atılıyor.

Uzun yıllardır bu teknoloji üzerine yapılan çalışmalar, bilim dünyasında yarattığı korkular nedeniyle birçok kez durdurulmuş.

Blockchain Teknolojileri Uzmanı Erdoğan Köse, yapay zekanın gelişimi ile gelecekte ne gibi riskli durumlarla karşılaşacağımızı sıralarken iyi ya da kötü gidişatın kimin kimi kontrol ettiğine bağlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hak verilmeyecek gibi değil.

Ne diyor bakalım;

Yapay zekadan önce gelişen teknoloji ile neler yaptık bir bakalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bindiğin dalı kesiyorsan ağlamayacaksın 20 Eylül 2020 | 131 Okunma Virüs ‘değiştir bu kafayı’ diyor 16 Eylül 2020 | 36 Okunma Sağlıklı, zengin ve onurlu yaşamanın sırları 13 Eylül 2020 | 162 Okunma Matematiksel imha silahları ile dünyayı yönetmek 09 Eylül 2020 | 83 Okunma Ali Cengiz oyunu 06 Eylül 2020 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar