Gazze’yi açlıkla kıran ülkeler

Güney Afrika’nın açtığı dava ile israilin soykırım suçundan yargılanacak olması kuduz köpeğin sahiplerini kızdırdı.ABD, Almanya, Avusturya, Avustralya, İngiltere Fransa, İtalya, İsviçre...

Güney Afrika’nın açtığı dava ile israilin soykırım suçundan yargılanacak olması kuduz köpeğin sahiplerini kızdırdı.

ABD, Almanya, Avusturya, Avustralya, İngiltere Fransa, İtalya, İsviçre, Kanada, Finlandiya, Hollanda, Japonya ve Estonya gibi 10’dan fazla ülke desteğini askıya aldı.

Belçika, Norveç, İspanya ve İrlanda gıda desteğine devam edeceklerini açıkladı. Gazzelilere insansı hayvan diyen İsrail, Belçika yardım desteğini kesmediği için ertesi gün Gazze’deki Belçika’ya ait binayı bombalayarak yok etmiş.

İnsan ilişkilerindeki evrensel kural devletler arasında da geçerlidir; Aç canavara sevgi ve saygı göstermek canavarın merhametini değil iştahını açar, bir de üstüne diş kirası ister.

***

BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), 5.9 milyon Filistinli mülteciye ekonomik destek veriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vursun abi! 21 Şubat 2024 | 147 Okunma İşgalci zihniyetin kodları 18 Şubat 2024 | 66 Okunma Herkes kendi ‘refah’ kapısında 14 Şubat 2024 | 80 Okunma Dizilerde ve borsadaki siyonistler 11 Şubat 2024 | 436 Okunma Her yüz silahtan 51’ini ABD satıyor 07 Şubat 2024 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar