ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Mardin Derik’te şehit kaymakamımız yaşıyor

2016 yılının 10 Kasım günü, Mardin Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, PKK terör örgütü tarafından kurulan hain bir pusuyla ağır yaralanmış, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak, 11 Kasım’da şehadet mertebesine ermişti .

Yaşar Hacısalihoğlu
Yaşar Hacısalihoğlu Akşam
14 Kasım 2017 | 71

2016 yılının 10 Kasım günü, Mardin Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, PKK terör örgütü tarafından kurulan hain bir pusuyla ağır yaralanmış, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak, 11 Kasım’da şehadet mertebesine ermişti. Derik Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk, bir toplantı nedeniyle Ankara’ya gittiği günler içinde makamına yerleştirilen bombaların uzaktan kumandalı olarak patlatılmasıyla şehit olmuştu. 

Şehit Kaymakamımız Safitürk, son derece idealist, çalışkan ve Derik halkıyla kurduğu sıcak bağla tanınıyordu. PKK terör örgütü tarafından hedef olmasının nedeni de buydu. 

Şehit Kaymakamımız Safitürk’ün şehadetinin sene-i devriyesinde Mardin Derik’teydik. Şehit kaymakamımız adına yaptırılan Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldık. Mardinli hayırsever işadamı Süleyman Bölünmez ve Mardin milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın, şehit kaymakamımız Muhammed Fatih Safıtürk’ün hayali olarak gördükleri, yöre çocuklarının

Devamını Oku