ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gizli imparatorluklar

ABD eski başkanı Clinton’ın parasını nerede sakladığı konusunda “Clinton Cash” isimli bir kitap yazan Peter Schweizer, önceki hafta piyasaya çıkan “Secret Impires (Gizli İmparatorluklar)” isimli kitabında, Amerikan siyasilerinin aileleri ve arkadaşlarını nasıl zengin ettikleri ile yolsuzluklarını nasıl gizlediklerini anlatıyor .

Yaman Törüner
Yaman Törüner Milliyet Gazetesi
17 Nisan 2018 | 277
ABD eski başkanı Clinton’ın parasını nerede sakladığı konusunda “Clinton Cash” isimli bir kitap yazan Peter Schweizer, önceki hafta piyasaya çıkan “Secret Impires (Gizli İmparatorluklar)” isimli kitabında, Amerikan siyasilerinin aileleri ve arkadaşlarını nasıl zengin ettikleri ile yolsuzluklarını nasıl gizlediklerini anlatıyor.

Peter Schweizer, yıllardır yolsuzluklarla savaşıyor ve çoğu iddiasını da ispat ediyor. “Throw Them All Out” isimli kitabında, ABD Kongre üyelerinin nasıl borsada “içeriden öğrenenlerin ticaretine (insider trading)” karışıp, zengin olduklarını anlatmıştı. “Clinton Cash” isimli kitabı ise, FBI soruşturmasında esas alındı.

Yeni taktikler

Schweizer, yeni kitabında milyarlarca doların ABD siyasileri tarafından, dünyanın bulunması imkânsız köşelerine nasıl kaçırıldığını ve saklandığını anlatıyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER