Hani dolar 10 TL’yi aşacaktı?

Spekülatörler her seçim öncesi hayata geçirdikleri senaryoyu bu seçimde de tekrarlayınca, dolar üzerine üç yazı yazmak zorunda kaldım.Spekülatörlerin kimliği zaman zaman farklılık gösterse de, senaryo...

Spekülatörler her seçim öncesi hayata geçirdikleri senaryoyu bu seçimde de tekrarlayınca, dolar üzerine üç yazı yazmak zorunda kaldım.

Spekülatörlerin kimliği zaman zaman farklılık gösterse de, senaryo hiç değişmiyor: “Bu seçim sonrası dolar 8-10 TL’yi aşacak!”

Ellerinde ne bir veri, ne de doğru dürüst bir gerekçe olmasa da ısrarla aynı cümleyi tekrarlamaktan bıkmıyorlar: “Dolar seçim sonrası fırlayaecak.”

5 Mart 2019’dan bu yana yazdığım üç ayrı yazıda bu senaryonun mümkün olmadığını, ancak Cumhur İttifakının oy oranının yüzde 30’ların altına düşmesi halinde bir kıpırdama olabileceğini belirtmiştim.

Seçim bitti, sonuçlar açıklandı. Cumhur İttifakının oy oranı, bir önceki seçime kıyasla düşmek yerine daha da arttı.

İstanbul sonuçları henüz belli olmasa da Millet İttifakının Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi büyük şehirlerde ipi göğüslemesi gerçekten büyük sürpriz oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Konuta dikkat! (2) 13 Temmuz 2019 | 94 Okunma Konuta dikkat! (1) 12 Temmuz 2019 | 163 Okunma Ha gayret! 06 Temmuz 2019 | 45 Okunma Reform zamanı... 27 Haziran 2019 | 30 Okunma Moody’s’ten politik hamle 18 Haziran 2019 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar