Ulus'ta bir şeyler oluyor

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Turizm Bakanlığı’na önemli bir soru yöneltiyor: Altındağ’a bağlı Ulus bölgesi yenileme projesi kapsamında bölgenin turistik ve tarihi kent merkezi olması nedeniyle Ulus’ta...

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Turizm Bakanlığı’na önemli bir soru yöneltiyor:

Altındağ’a bağlı Ulus bölgesi yenileme projesi kapsamında bölgenin turistik ve tarihi kent merkezi olması nedeniyle Ulus’ta bulunan otellerin konaklama ihaleleri kapsamına alınmamasının nedeni nedir?

Tüm dünya ülkelerinde tarihi kentsel merkezlerde turizm ve konaklama olgusuna önem verilirken, Ulus otelciliğinin gelişmesinin ulus merkezi ekonomisine itici gücü ve kentsel canlılığa etkileri neden göz ardı edilmektedir?

Ulus otelleri, turistik tur güzergâhları kapsamında, seyahat acentelerinin listesine konulmamasının sebebi nedir?

Bakanlığınızca ülke genelinde tarihi yerleşim yerleri içinde küçük-orta ölçekli ve butik otelleri geliştirmeye yönelik finansal kredi ve teşvik programı ve projeleri uygulanmakta mıdır? Uygulanıyorsa, bunlar nedir?

ABB’nce yürütülen, ‘Ulus kentsel yenileme’ projesine, bakanlığınız müdahil olarak paydaş yapılmış mıdır? Ulus için başlatılan bir proje çalışmanız var mıdır?


TİYATROLAR KAPATILMIYOR
DEVLET Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, “Kapatılmıyoruz, Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyoruz” açıklamasını yaptı. Kurt şöyle dedi: “Bakanlığımız da dahil olmak üzere tüm bağlı ve ilgili kurumlara ilişkin yeni düzenleme yapılmaktadır. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüzün kapatılması söz konusu değildir.

Görevimizin başında olduğumuzu bütün çalışma arkadaşlarıma bildiririm.”


HASTANE MİKROBU
OKURLARINIZA duyuruyorum. Bazı hastalıkların kökünde kapılmış olan hastane mikrobu vardır.

Hastane mikrobu tıbbi hatadır.

Hastanedeki her 3 ölümün 2’si hastane mikrobu nedeniyledir.

En önemli sebebi hastanelere biler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Tazelenme Üniversitesi’ 21 Şubat 2019 | 49 Okunma Cumhurbaşkanı kenevirden sonra salebi de tanıtıyor: Salep, orkidenin yumrusudur 20 Şubat 2019 | 3.669 Okunma Yeni Sarıyer vizyonu 15 Şubat 2019 | 68 Okunma Seracılığın arka yüzü 14 Şubat 2019 | 111 Okunma Adana ve Mersin’de tepede uzlaşı olsa da sahada birlik yok 13 Şubat 2019 | 505 Okunma
TÜM YAZILARI