Trakya üzümsüz olmaz

TRAKYA’nın soylu bir tarihi vardır. İnsanları doğruluk, dostluk ve iyilik yolundadır.

Kırklareli konum olarak doğa ve tarih meraklıları için birçok seçeneğe sahip Trakya’nın en aydın ilidir. Doğal güzelliği ve tertemiz havası vardır. Istranca Dağları’nın altında uzanan vadisi ile buğdayı, ayçiçeği, sebze meyvası ve en önemlisi de bağları ile yeni bir gastronomi merkezi olmaya aday gösteriliyor. Kırklareli Üniversitesi’nden gastronomi hocası Ali Çakır’ın Balkan ve Trakya yemek yazıları ile önceki yıl kaybettiğimiz merhum Nazif Karaçam’ın Trakya’nın yakın tarihini anlatan kitabını okuyabilirsiniz.

Mehmet Kesimoğlu, iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra Kırklareli Belediye Başkanlığı’nda ikinci dönemini de ‘zorlu’ bir mücadele sonucunda ‘bağımsız’olarak kazandı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ 11 Ağustos 2020 | 1.689 Okunma ‘Bir bölen’in haklı mazereti yoktur. CHP’li İnce değerlidir 07 Ağustos 2020 | 358 Okunma Zam gelmezse fabrikalar kapanabilir. Şekerde döngü bozuluyor 06 Ağustos 2020 | 366 Okunma Avşa’daki bayram rezaletine hangi başlığı atmak gerekir? 05 Ağustos 2020 | 575 Okunma İşte geldiğimiz nokta! 04 Ağustos 2020 | 192 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar