Sınıfları havalandırmak çare değil

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bu hafta 'Sınıfları havalandırmak çare değil' başlıklı yazısını kaleme aldı.

TOBB İklimlendirme Meclisi 240 sayfalık sınıflardaki hava kirliliği kitabı yayınladı

OKULLARIN çeşitli sorunlarla yeni eğitim ve öğretim yılına başladığı şu günlerde pek de üstünde durulmayan iç mekan hava kirliliği ve bunun sağlık üzerine etkilerini araştıran bir kitap Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yayınlandı. ‘Okullarda İç Hava Kirliliği, Sağlık Etkileri ve Sınır Değerler’ adıyla yayınlanan kitap, TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi İç Hava Kalitesi Komitesi ile Okullarda İç Hava Kalitesi Limit Değerler Çalışma Grubu öncülüğünde hazırlandı. Kitapta, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde ve sanayi bölgelerinde başta okullar olmak üzere iç mekanların havalandırılmasının çözüm olmadığı belirtilerek bu konuda en etkili çözümün mekanik havalandırma tesisatı olduğu belirtildi.

Kitabın karbondioksit, karbonmonoksit, azot dioksit, ozon ve radon ile ilgili bölümleri Prof. Dr. Macit Toksoy ve Prof. Dr. Sait Cemil Sofuoğlu tarafından yazıldı. Kitapta Doç. Dr. Akif Arı, Dr. Yetkin Dumanoğlu, Doç. Dr. Mihriban Civan, Prof. Dr. Borcu Onat, Prof. Dr. Ülkü Alver Şahin ve Prof. Dr. Gülen Güllü’nün çeşitli konularda yazıları yer alıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP siyasetinin yeni ‘kutup yıldızı’; helalleşme yok... Kılıçdaroğlu: Özel’e sahip çıkın 08 Aralık 2023 | 250 Okunma Putin parasını verdi Türklere cami yaptırttı 07 Aralık 2023 | 556 Okunma Emekli en az yüzde 50 zam bekliyor 06 Aralık 2023 | 242 Okunma Turizmde farklı paketler şart 05 Aralık 2023 | 60 Okunma Gümrüklerde ‘zırnık’ kaçırtmıyor... Almanya işi sıkı tutuyor 01 Aralık 2023 | 123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar