‘Sayın Kılıçdaroğlu ne istiyorsunuz CHP’den ve bu güzelim ülkeden’

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bu hafta ‘Sayın Kılıçdaroğlu ne istiyorsunuz CHP’den ve bu güzelim ülkeden’ başlıklı yazısını kaleme aldı.

Ecevit dönemi eski CHP Gençlik Kolları Başkanı ve eski İzmir Milletvekili Av. Sabri Ergül, Kılıçdaroğlu’na yönelik dünkü sözlerini sürdürüyor:

“1. Mevcut CHP Genel Merkezi’nin karşısında gölge genel merkez ofisi oluşturmanızdan ve yenildiğiniz kurultaydan sonra katıldığınız Kocaeli bölge toplantısında yaptığınız “Tüzük değişikliği yapılmalı ve G. Başkanı, partili üyeler seçmeli” şeklindeki konuşmanızdan anlaşılıyor ki; siz açık ara farkla kaybettiğiniz kurultayın kararlarını tanımıyor ve tekrar genel başkan ve 80 yaşında tekrar cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsunuz.

2-Sayın Kılıçdaroğlu, partinin en yüce organı kurultayın yüksek iradesi üzerinden daha bir hafta geçmeden sizin gölge genel merkez oluşturmanız, CHP’de genel başkanlık yapmış bir lidere yakışmamıştır. Sizin, CHP’nin 2024 yerel seçimlerini kazanmasını istemediğiniz, aranan, geri dönüşü beklenen lider olmak istediğiniz algısını yaratmıştır.

3-Sayın Kılıçdaroğlu, 1991 seçimleri sonrasında, daha önce SHP’de Erdal İnönü genel başkan, Deniz Baykal genel sekreter olarak birlikte çalışan ve 1989 yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara ve İzmir dahil pek çok belediyeyi kazanan İnönü ile Baykal ayrışmışlardı. Biz SHP Genel Başkanı İnönü muhalifleri başta Baykal, Erol Çevikçe olmak üzere adeta ikinci bir SHP Genel Merkezi’ni Cinnah Caddesi üzerindeki bir binada açmıştık. Bu fiili ikinci genel merkezin kira, personel, telefon, gezi, toplantı, araç vesaire giderlerini SHP’li düzgün bir işinsanı ile bizler aramızda para toplayarak karşılıyorduk.

CHP’Yİ KORUYUNUZ

Merhum İnönü’yü değiştirmek, Baykal’ı genel başkan yapmak için 3 kurultay toplandı. Demokratik koşullarda yapılan 3 kurultayda da İnönü kazandı, biz ve Baykal hep kaybettik.

4-SHP G. Başkanı İnönü’nün çıkarılmasına öncülük ettiği yasa ile CHP yeniden açılmış, nihayeti merhum Baykal’ı genel başkan yapmıştık. 1994 yerel seçimlerine SHP ayrı CHP ayrı adaylarla girdiler, bölündük; Ankara, İstanbul ve İzmir’de aleyhimize sonuçlar alındı.

5-Sayın Kılıçdaroğlu, sizin gölge genel merkezinizi kimler fonluyor bilemiyoruz. 60 bin TL emekli maaşıyla olmaz bu işler, yürümez o gölge ‘Genel Merkez’iniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
25 canın gittiği tren kazasında 6 yıldır karar verilemez mi 01 Mart 2024 | 12 Okunma Trakya’da koku ve kirli hava 1 29 Şubat 2024 | 71 Okunma KKTC’de görülen hastalık ülkemize sıçrayabilir: Narenciyede tehlike kapıda 28 Şubat 2024 | 81 Okunma 3 Mart Devrim Yasaları 100 yaşında 27 Şubat 2024 | 56 Okunma Hükümetten isteyen isteyene… Memur, işçi, emekli, dul, yetim ve taşeron zam peşinde 23 Şubat 2024 | 178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar