Marmara Adası’nı midye uğruna kurban etmeyin

Türkiye’nin Gökçeada’dan sonra ikinci büyük adası olan Marmara Adası’nın tadı midye yüzünden kaçtı.

Marmara Adası’nın sakinleri aileleriyle denize girdikleri, balık tuttukları adanın güzelim koylarına midye çiftlikleri kurulmasına isyan ediyor.

Marmara Denizi’nin güneybatısında bulunan Balıkesir’e bağlı Marmara Adası’nda yaşayanlar, koylarda turizm ve balıkçılığı öldürecek midye çiftlikleri kurulmasına şiddetle karşı çıkıyor. Ada sakinleri midye çiftliklerinin kurulmaması için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde protesto gösterisi düzenledi. Ayrıca change.org’da ‘Denizlerimize ve Yaşam Alanlarımıza Dokunma’ diyerek bir imza kampanyası açıldı. Sosyal medyadan da destek mesajları yağdı. Marmara Adası’nda doğan, büyüyen, ömrünü bu cennet adada geçiren, adayı ziyarete gelen ve yerleşen herkes midye çiftliklerinin doğaya ve denize çok zarar vereceği konusunda hemfikir. Bu zararı da şöyle açıklıyorlar: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnebolu ve Cide’nin kaderleri aynıydı 12 Temmuz 2019 | 82 Okunma Adalet ve adaletsizlik nedir? 11 Temmuz 2019 | 43 Okunma 658 yıllık destan... Kırkpınar ve pehlivanlar pehlivanı Ahmet Taşçı 10 Temmuz 2019 | 123 Okunma İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor 05 Temmuz 2019 | 2.688 Okunma İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor 05 Temmuz 2019 | 5 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar