Karkamış ve Nizip’ten üç günlük notlar... Kılıçdaroğlu sahaya indi

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in Karkamış ve Nizip ilçelerine üç günlük ziyareti neden yaptı?

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in Karkamış ve Nizip ilçelerine üç günlük ziyareti neden yaptı?

Kimler eşlik etti? İlginç geziye uzun yıllardır yol arkadaşı olan eski Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve eski milletvekilleri Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ve ilgili kurulda görevli bilim adamları katıldı. 10. toplantısını yapan kurul, felsefeci, sosyolog, tarihçi ve doktorlardan oluşuyor.

SÜLEYMAN ŞAH KÖYÜ

Kulislere geçmeden önce isterseniz Kemal Bey ve yol arkadaşlarının misafir olduğu Tilhabeş (Erenyolu) köyünden biraz bahsedelim. Barak Ovası’nda binlerce fıstık ve zeytin bahçelerinin ortasına kurulmuş bir köy... Cerablus’a yani Suriye sınırına sıfır noktadaki köy 25 hane. Hepsinin soyadı Uzunaslan. Köydeki erkek çocuklarının özellikle yetişkinlerin büyük bir kısmının ismi Süleyman veya Abdurrahman. Kısaca Sılo.

Ev sahibi Prof. Dr. Abdurrahman Uzunaslan ve eşi Fatma Hanım misafirleri ile tek tek ilgilendi. Ağırlamaya İbrahim Tatlıses’in üstadlarından 90 yaşına merdiven dayamış baba Hacı Sılo yani Süleyman Uzunaslan, o yaşına rağmen refakat etti. Son derece modern evlerde ağırlanan misafirler için muhtar Süleyman Uzunaslan dahil bütün köy seferber oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’de neler oluyor (1) 14 Haziran 2024 | 295 Okunma Avrupa Parlamentosu seçimleri ve sonuçları 13 Haziran 2024 | 1.243 Okunma Su savaşları değil yüzyıllar sonra toprak savaşı başlayacak 12 Haziran 2024 | 1.434 Okunma Yeni anayasa girişimi 11 Haziran 2024 | 1.164 Okunma Madenimizi işlemeden neden satıyoruz 07 Haziran 2024 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar