İsteyen isteyene!

TESK Yönetim Kurulu üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı işyeri kapanan...

TESK Yönetim Kurulu üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı işyeri kapanan ve işleri düşen esnafa geçici süreyle en az asgari ücret desteği sağlanmasını, esnaf kredilerinin ve vergilerinin en az Haziran 2021’e kadar ötelenmesini, küçük esnaf ve sanatkârdan 2020 dönemine ilişkin vergi alınmamasını istediklerini bildirdi.

Keskin, Cumhurbaşkanı’nın esnaf ve sanatkâra dönüp bakmasını talep ettiklerini bildirirken“Süpermarketlere pandemi de giremiyor, devlet de giremiyor” deyip şunları ekledi:

“Seçim günlerinde bizimle beraber olanları, kötü günde, hastalıkta da görmek istiyoruz.”

DEVLETİMİZ ACİZ DEĞİLDİR

TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, kamuoyunda yer alan “Meslek liselerinde sıkıntılar yaşanıyor, canlı derse öğrenci gelmiyor, ek ders ücreti kesiliyor, ek ders ücreti ödemelerinde illere göre ve hatta okullara göre farklı yorumları görüyoruz” şeklindeki açıklamalar üzerinden değerlendirmede bulundu ve özet olarak dedi ki:

“Devletimiz öğretmenin üç kuruşluk ek ders ücretini ödemeyecek kadar aciz değildir.”

Herkes perişan, yoksulluk diz boyu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kuruyan göllerimiz nasıl peşkeş çekildi? 15 Ocak 2021 | 144 Okunma Türkiye’ye balayına gelen Rus çifti soyup soğana çevirdiler 14 Ocak 2021 | 499 Okunma En iyisi okumamak mı? 13 Ocak 2021 | 182 Okunma WhatsApp’ta gözden kaçanlar 12 Ocak 2021 | 600 Okunma Aşı gelecek de ne kadar hazırlıklıyız 08 Ocak 2021 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar