‘İnsanlığa karşı suç!’

Öyle bir zihniyet içine sürüklendik ki ne kadar yeşil alan varsa sorulmadan içine ‘dalınıyor’, kesiliyor, biçiliyor demek gerekiyor. Buna askeri alanlar da dahil edilmeye başlandı.

Öyle bir zihniyet içine sürüklendik ki ne kadar yeşil alan varsa sorulmadan içine ‘dalınıyor’, kesiliyor, biçiliyor demek gerekiyor. Buna askeri alanlar da dahil edilmeye başlandı. Vatandaşlar Kazdağları, Istrancalar için mücadele sürdürürken, madenciler en önde yer alıyor; hele bunların en imtiyazlısı ‘altıncılar’... Anlaşıldığına göre sıra ‘Kelkit Havzası’na gelmiş.

‘Göz dikilen’ alanı tanıyalım:

Tokat Reşadiye’ye bağlı Kuyucak, Yağşiyan, Demircili, Baydarlı ve Konak köyleri; Ordu Mesudiye ilçesine bağlı Derebaşı, Birebir, Mahmudiye, Güzle ve Abdili köyleri; Gölköy ilçesine bağlı Çatak, Çetilli köyleri, Düşek ve Uzunbara yaylaları, 5 asırdır pazar kurulan Selemen Yaylası, Delice Deresi ve Ordu Bolaman Çayı ya mahvolacak ya da bir şekilde maden çalışmalarından etkilenecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trabzon-Erzincan mı, Samsun-Sarp hattı mı? Karadeniz’de tren kavgası 26 Şubat 2021 | 307 Okunma Sivas’tan sonra Muğla da ekim izni istiyor! Kenevir lobilerine dikkat 25 Şubat 2021 | 183 Okunma Sebze ve meyvede ucuzluk hayaldir 24 Şubat 2021 | 76 Okunma İmtiyazlı ortaklık hikâyesi 23 Şubat 2021 | 37 Okunma Yeraltı barajlarını ihmal etmeyelim 19 Şubat 2021 | 83 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar