İBB’de bu kafa olamaz

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer'in bugünkü (29.11.2022)''İBB’de bu kafa olamaz'' başlıklı yazısı.

İBB eski Meclis Üyesi Hüseyin Sağ aradı. 2016 yılında İBB Meclisi’nden bir protokol geçti, ardından imar planı değişikliği karara bağlandı. O dönem muhalefette olan CHP, parti politikaları gereği ret oyu kullandı.

Bu protokol ile birlikte yapılan plan değişikliğineilişkin olarak Av. Taner Kazanoğlu, Süleyman Nadir Ataman ve Hüseyin Sağ sorunu yasal süresi içinde mahkemeye taşıdı ve tabii masraflar cepten gitti... Sağ diyor ki: “Yerel mahkemede kazandık ancak seçimlerde CHP İBB iktidar oldu ve CHP’li üyeler olarak kazandığımız davaya, bizim gibi CHP’li olan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘Olur’u ile, kararın aleyhimize bozulması için itiraz ettiler. Ancak Danıştay 6. Dairesi kararı kesin olarak lehimize onayladı. Mahkeme kararlarını uygulamamak suç sayılmadı. Daha sonra ne oldu? 24.11.2022 günü Bakırköy ilçesinin bölge planlarının içine, bizim mahkeme kararı ile iptal ettirdiğimiz protokolü gözden kaçırarak ekleyip tekrar yasal hale getirdiler ve bu karar CHP grubundan oybirliği ile geçti. Sadece Bakırköy Belediye Meclis üyeleri ret oyu kullandılar. Ne gariptir ki CHP İBB Meclis üyelerinin haberi yok, sonradan öğrendiler. En vahimi de CHP Grup Başkanvekili olan Doğan Subaşı 2016 yılında İBB Hukuk Komisyonu üyesi olarak bu karara ret oyu kullanmış, yine İmar Komisyonu üyesi Sedat Özkan, 2016 yılında ret oyu kullanmış, ancak ne olmuşsa aynı kişiler iktidar olduktan sonra 2022 yılında ‘evet’ oyu kullandılar. Bu siyaset midir, emek hırsızlığı mıdır? Ben şahsım adına sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Ayrıca bu karara dava da açacağız.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ciddi uyarı yapıyor... Plastik kirliliğinin şakası yok 01 Şubat 2023 | 15 Okunma Türkiye’nin batı bölgesine 4 milyon nüfus daha gelecek... İstanbul sanayisi Trakya’ya taşınıyor 31 Ocak 2023 | 212 Okunma Anadolu’da buğday çimlenmedi, tehlike çanları büyüyor... Gazipaşa böyleyse... 27 Ocak 2023 | 189 Okunma O her şeyini doğa ile paylaştı 26 Ocak 2023 | 69 Okunma Devlete, belediyelere ve TSK’lara düşen görevler | Kuruyan göllerimizdeki atıkları toplayalım 25 Ocak 2023 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar