Fındıkta altın yıl bekleniyor

DOĞU Karadeniz’de ladin ormanlarının kuruma tehditi altında olduğu yönündeki uyarılarımı kamuoyu ile paylaşmıştınız

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel “Bu yıl fındığın altın yılı olacak. Diğer üretici ülkelerden İtalya’da don nedeniyle fazla fındık üretimi beklenmiyor” açıklamasını yaptı.

Adıgüzel “Üreticinin umutları da yeşerdi ve emeğinin hakkını alacağı günleri bekliyor. Azerbaycan ve Gürcistan’daki az miktardaki üretim de ancak kendi bölgesine yetecek kadar. Ülkemizde hem tozlaşma dönemindeki zarar hem ardından üst üste gelen zirai don yüzde 30-50 üretim azalmasına yol açacak. Bu nedenle TMO daha önce alım için 30 Nisan’a kadar belirlediği süreyi uzatmasını istedi. Ayrıca, fındığın fiyatının 25 TL’ye revize edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Milletvekili ayrıca, Türkiye’de bal üretiminde ikinci sırada olan Ordu’ya iktidarın yerli bal üretiminin teşvik edilmesini isteyerek “Arının olmadığı yerde tarım da olmaz. Vatandaş sahte balı anlayamaz. Devletin kontrol etmesi lazım. Arıya sinek gözüyle bakılmamalıdır” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Bilgin’in iki zor sınavı 07 Mayıs 2021 | 113 Okunma Veterinerler hekimdir ama hakları değil! 06 Mayıs 2021 | 48 Okunma Kenevirde 5 yılda ne yaptık 05 Mayıs 2021 | 253 Okunma Zeus Sunağı’nı geri alabiliriz 04 Mayıs 2021 | 41 Okunma Fütürologlar çalışıyor 30 Nisan 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar