Emekli 95 gün sabredecek

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bu hafta 'Emekli 95 gün sabredecek' başlıklı yazısında kabine toplantısı ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli aylıkları ile ilgili yorum yapmaması oldu.

Emekliye ara zam yok, milyonlar yılbaşını bekleyecek; yani eylülden 3 gün dahil tam 95 gün.

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aylıklara değinmemesi 17 milyona yakın emekliyi şoke etti.

Siyasi iradenin bu yönde eğilimi olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyuna duyururdu. Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayar desteği çıkarken, 7.500 liraya talim eden emeklinin göz ardı edilmesi büyük hayal kırıklığı yarattı.

Emekli oldukça öfkeli. Onları hafife almak pahalıya patlayabilir. 1 Ekim’de yeni yasama yılı çalışmalarına başlayacak Meclis’ten de ara zam kararı çıkması olanaksız görünüyor. Siyasi irade isteseydi, kabine toplantısından sonra açıklanırdı. Emekliden önce anlayış ve sabır göstermesi gereken çevreler, kurumlar ve patronlar var. Gariban kitleden sabır istemek ne kadar doğru?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gümrüklerde ‘zırnık’ kaçırtmıyor... Almanya işi sıkı tutuyor 01 Aralık 2023 | 121 Okunma Kılıçdaroğlu, kendine 7. Genel Başkan dedi... Kılıçdaroğlu’ndan TBMM Başkanı’na çağrı 30 Kasım 2023 | 371 Okunma ‘Sayın Kılıçdaroğlu ne istiyorsunuz CHP’den ve bu güzelim ülkeden’ 29 Kasım 2023 | 619 Okunma Sabri Ergül, Kemal Kılıçdaroğlu’na soruyor: Kendi gerçeğinizi gördünüz mü? 28 Kasım 2023 | 319 Okunma Keneviri, TOGG kadar sevdik... ‘Tarımda 100. yılın devrimi’ 24 Kasım 2023 | 693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar