CHP’ye küresel darbe mi?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer'in bugünkü (08.12.2022)''CHP’ye küresel darbe mi?'' başlıklı yazısı.

CHP’nin 3 Aralık konferansında, milli olmadığını, küreselci olduğunu ve bunu bu konferansta kullandığı kavramlar ve J. Rifkin gibi seçilmiş küreselci insanlarla, küreselciliğin karakterine uygun olarak organize ettiğini görürsünüz.

CHP’nin düzenlediği bu 3 Aralık konferansını iyice analiz ettiğinizde, CHP bu seçtiği küreselci 70 kişilik kadroyla insan odaklı bir sistem ile insan ve vatandaş iradesini değil, insanları ülkelerinde mal sahibi olan vatandaşlar olarak değil; küreselciliğin tabiatına uygun olarak, insanların ülkelerinde bile kiracı olması istenen bir mantıkla ve dijital dünyada da insanın sahip olma güdüsünün insanlar içinde küresel güçlerin lehine yok edilmesi dizaynını ve bunları ülkedeki tüm vatandaşların kafalarına bu küreselci mantıkla bir format atmak isteyerek yerleştirmek ve tüm bu sistemin insan üstü bir kabiliyetle (uluslararası süper kapitalistler) yönetilmesinin geçerliliğini savunarak, Türkiye’yi bu konferansta küreselci bir dizayn etme tavrı çizmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Varto’yu yaşamış bir gazeteci 09 Şubat 2023 | 16 Okunma Millet İttifakı emek ittifakı değildir 03 Şubat 2023 | 88 Okunma Sulak alanları onarma zamanı 02 Şubat 2023 | 36 Okunma Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ciddi uyarı yapıyor... Plastik kirliliğinin şakası yok 01 Şubat 2023 | 38 Okunma Türkiye’nin batı bölgesine 4 milyon nüfus daha gelecek... İstanbul sanayisi Trakya’ya taşınıyor 31 Ocak 2023 | 219 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar