CHP’nin 2 genel merkezi mi oldu?

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bu hafta'CHP’nin 2 genel merkezi mi oldu?' başlıklı yazısını kaleme aldı.

CHP kurultayından sonra ağırlıklı tartışılan iki konu var.

“CHP için artık iki genel merkez oldu ve kurultay sürecinde bazı kişilere maddi imkânlar sağlandı.”

Birincisi, Parti Meclisi ve MYK yapısının İstanbul ağırlıklı olması, daha da önemlisi malum yerel seçimlerde belediye başkan adaylıkları ve Meclis üyelerinin belirlenme süreci. Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Ekrem İmamoğlu değişimci ekibinin başındaki kişi. Aday belirleme sürecinde Zeybek ve ekibinin dolayısıyla İmamoğlu’nun etkisi çok olacak. Bizzat bizi arayan İstanbul’un ilçelerinde belediye başkanı adayı olmak isteyen kişiler “Biz genel merkeze gidiyoruz, bazı genel başkan yardımcıları ile görüşüyoruz” diyorlar. Hatta bazıları Özgür Özel ile görüşmüş. Kendilerine söylenen “Aday olabilirsiniz ancak Ekrem Bey ile konuşmanız gerekir.” İstanbul adaylarını İmamoğlu belirliyor. Bu da adaylar arasında ‘iki genel merkez oluştu’ yorumlarına yol açıyor.

Diğer konu ise şöyle: Kurultay sürecinde bazı kişilere maddi imkân sağlandığı iddiası. Bunu üç dönem CHP Muş il gençlik kolları başkanlığı yapmış Erkan Çakır, kendi sosyal medyasında yayınladı. Kurultayda fotoğraf vermediği neredeyse CHP’li yok. Özgür Karabat, Ali Mahir Başarır, Özgür Çelik, Şükran Kütükçü hatta salona Ekrem İmamoğlu’nun arkasında girdi. Tanımayan yok. Öyle ki katıldığı bir sosyal medya platformunda işlerin başında Özgür Karabat’ın olduğunu söyledi. Hatta bu açıklamanın üzerine Özgür Karabat’ın kendisini aradığına dair ekran görüntüsünü yayınladı. Basına yansıdı. Partililer merak ediyor. Partinin Muş gençlik kolları başkanlığını yapmış birisi suçlamada bulunuyor. Acaba CHP Genel Merkezi bu kişi için savcılığa suç duyurusunda bulundu mu? Gelen bilgiler böyle bir suç duyurusu yapılmadığı yönünde. Bu derin sessizliğin nedeni nedir acaba? Bu tartışmalar gölgesinde yerel seçimde nasıl bir başarı bekleniyor?

‘ESNAFIMIZ DA 5 BİN TL İKRAMİYEDEN FAYDALANMALI’

Çalışan emeklilere bir defaya mahsus verilen 5 bin liralık ikramiyeden vergi kaydını sildirmiş ve yıllardır mesleğini yapmayan ancak oda kaydını sildirmemiş esnaf ve sanatkârların da yararlanması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Vergi kaydını sildirmiş, ancak halen oda kaydı bulunan ve mesleğini aktif olarak yapmayan emekli esnaf ve sanatkarlarımız da bu haktan mutlaka yararlandırılmalıdır” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gümrüklerde ‘zırnık’ kaçırtmıyor... Almanya işi sıkı tutuyor 01 Aralık 2023 | 118 Okunma Kılıçdaroğlu, kendine 7. Genel Başkan dedi... Kılıçdaroğlu’ndan TBMM Başkanı’na çağrı 30 Kasım 2023 | 369 Okunma ‘Sayın Kılıçdaroğlu ne istiyorsunuz CHP’den ve bu güzelim ülkeden’ 29 Kasım 2023 | 619 Okunma Sabri Ergül, Kemal Kılıçdaroğlu’na soruyor: Kendi gerçeğinizi gördünüz mü? 28 Kasım 2023 | 318 Okunma Keneviri, TOGG kadar sevdik... ‘Tarımda 100. yılın devrimi’ 24 Kasım 2023 | 693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar