‘CHP ayna mahruti’li araç gibi’ 

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi’ndeki ‘Beyaz Evde’ STK temsilcileri, partililer, milletvekilleri, bilim adamları gibi her meslekten, inançtan, etnikten insanlarla...

Bu arada birebir ziyaretlerle de sokağın nabzını tutmaya devam ediyor.

Bazen Trabzon’dan kendisini arayan ve hayatında görmediği bir vatandaşın babasının cenaze törenine katılmak için aynı gün 20 saatlik kara yolculuğu yapıyor. Bazen de kendisini bir sanayi sitesinde çay-simit, köfte ekmek ikramının ortasında buluyor.

Kemal Kılıçdaroğlu beraberinde eski milletvekilleri Bülent Kuşoğlu ve Metin Lütfi Baydar olduğu halde geçtiğimiz hafta sonunda Ankara Şaşmaz Oto Sanayi’nde Pars Oto Sanayi sahipleri Kamil Uysal’ın karpuz, köfte-ekmek davetine tulumba tatlısı ikramı ile iştirak etti. Yan komşuları Sinan Terzi, Haydar Işıldak ve cuma namazı çıkışı dükkâna gelen ilgili bir kalabalıkla sohbet etti.

Sanayi esnafı, işlerinin durgunluğundan bahsetti. Bir başka usta da “Türkiye’de kimse kendi işini yapmıyor” diye dert yandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başka bir gözle işçiye bakmak... SSK emeklisi üvey evlat mı? 12 Temmuz 2024 | 1.511 Okunma Zeytinde dünya ikincisiyiz 11 Temmuz 2024 | 1.562 Okunma Emekli aylıklarında kökten çözüm ne 10 Temmuz 2024 | 1.487 Okunma ‘CHP ayna mahruti’li araç gibi’  09 Temmuz 2024 | 2.335 Okunma Trakya’nın en büyük şehri 05 Temmuz 2024 | 1.319 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar