Bu sorunun cevabı eğitimcilere kalıyor

'HER öğretim üyesinin CV’lerini teker teker incelesinler.Öğretim üyesi doktorasını nerede yaptı? Hangi okullarda okudu? Hâlâ aktif olarak araştırma yapmaya devam ediyor mu? Projeleri var mı? Bunlar önemli...

'HER öğretim üyesinin CV’lerini teker teker incelesinler.

Öğretim üyesi doktorasını nerede yaptı? Hangi okullarda okudu? Hâlâ aktif olarak araştırma yapmaya devam ediyor mu? Projeleri var mı? Bunlar önemli, çünkü hocalar hâlâ aktif araştırmaya devam ediyorsa günümüzün yeniliklerini derslerine aktarabileceklerdir. Araştırmada aktif bir hoca öğrencisine yenilikleri aktarabilecek hoca demektir, CV’nin önemi burada. İkincisi, o hoca kaç öğrenci yetiştirmiş, CV’sinde yazması lazım. Yetiştirdiği öğrenciler hocanın öğrenci sever bir hoca olduğunu da gösterir.”

Kadir Has Üniversitesi Rektör Vekili Sondan Durukanoğlu Feyiz üniversite adayları için tercih dönemi sırasında böyle bir açıklama yapmıştı.

Prof. Feyiz’in bu önerisini kaç öğrenci yerine getirdi acaba?

Zor soru da şu:

Aynı soruyu YÖK Başkanı’ndan başlayarak YÖK üyeleri, rektörler, dekanlar, öğretim üyelerine sorsak acaba kaçını işe alırlardı?

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim sonuçlarını doğru değerlendirelim 19 Nisan 2019 | 1.244 Okunma Yaşasın demokrasi! İstanbul için hayırlı olsun 18 Nisan 2019 | 1.290 Okunma 6 milyarda bir olabilecek sonuç 17 Nisan 2019 | 91 Okunma Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin rekorları 12 Nisan 2019 | 790 Okunma Asgari ücretin altında kalan emeklileri de görün 11 Nisan 2019 | 4.254 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar