ADD: 23 Nisan kutlu olsun - ‘Karanlık girişimler’

Sosyal Birliği’nin lideri Markus Söder de buna saygı göstereceğini belirtiyor

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. 23 Nisan, millet, ulus, yurttaş ve birey olabilmeyi Atatürk Devrimi’ne borçlu olduğumuzun kesin ve gerçek tarihidir. 624 yıllık ‘hanedan-payitaht’ yönetimi, ümmetçi anlayışla hareket etmiş ve yıkıma sürüklenmiştir. Türklük ve millilik kavramları, Büyük Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesi ile güçlenmiştir. Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde varlığını koruyabilmiştir. Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı; faşist ve ırkçı zihniyeti reddeden, evrensel bir düşünce sistemidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ise millet olgusunun, ulusal varlığın göstergesidir. TBMM, ulus devletin çatısıdır ve emperyalizmin tarihteki ilk yenilgisinin abideleşmiş sonucudur.

Atatürk Devrimi ile ulaştığımız milli egemenlik; kişilere veya demokrasimizin önemli kurumları arasında yer alan siyasi partilere bırakılamayacak kadar değerlidir ve yaşamsal önemdedir. Bu nedenle; parlamenter demokratik sisteme dönülmesinin gereğinin altını bir kez daha çiziyoruz.

- Lozan ve Montrö gibi devletimizin tapusu olan anlaşmaların gereksiz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gözler halkın cebindeydi 23 Nisan 2021 | 40 Okunma Antalya muzu sorun oluyor 22 Nisan 2021 | 325 Okunma ADD: 23 Nisan kutlu olsun - ‘Karanlık girişimler’ 21 Nisan 2021 | 33 Okunma İngiliz mutasyonu süper bulaşıcı - ‘Uçurumun kıyısındayız’ 20 Nisan 2021 | 247 Okunma Siyaset aşıyı 2. sıraya itti 16 Nisan 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar