ÇOK OKUNAN YAZARLAR

‘Bir gün gelecekler’

45 yıllık deneyime sahip bir iş insanının, “Doğrusu budur” diyerek görüşlerini paylaştığı değil, ülkemiz ve dünyamız için önem taşıyan çeşitli sorunlar hakkında ilgili herkesi birlikte düşünmeye davet etmek için yazdığı bir kitap .

Yalçın Bayer
Yalçın Bayer Hürriyet Gazetesi
19 Eylül 2018 | 4.1 K

45 yıllık deneyime sahip bir iş insanının, “Doğrusu budur” diyerek görüşlerini paylaştığı değil, ülkemiz ve dünyamız için önem taşıyan çeşitli sorunlar hakkında ilgili herkesi birlikte düşünmeye davet etmek için yazdığı bir kitap...

Kitabın öncelikli hedef kitlesi ise iş yaşamında başarılı olmak isteyen gençler. Kitabında ele aldığı konuları bu alanlarda uzman akademisyenlerle birlikte tartışan Bülent Eczacıbaşı, “Buradaki tartışmalar onlara yeni bakış açıları kazandırabilirse ne mutlu bana, ne mutlu bizlere” diyor.

Kitapta beş başlık altında ele alınan konuların her biri ile ilgili yapılan saptamalar ve sunulan öneriler son derece dikkate değer. Bülent Eczacıbaşı, bu sorunların çözümünde iş insanlarının öncü roller üstlenmelerinin kaçınılmaz olduğunun altını çizmiş. Şu sözleriyle de geleceğe güvenle bakmamız gerektiğini ortaya koyuyor: “Kitapta ele aldığımız konuların pek çoğunda “küresel çözümler” bekleyen büyük sorunlarla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Yani, artık dünyanın bütün sorunları bizim sorunumuz. Dolayısıyla kendi ülkemizin sorunlarını gözardı etmeden, küresel çapta işbirlikleri içinde harekete geçmek zorundayız. Karşımızdaki riskleri gerçekçi bir iyimserlikle değerlendireceğiz. Kapsayıcı ve katılımcı çözümler geliştireceğiz. Genç kuşakların iş insanlarına ve siyasetçilerine, geleceğin liderlerine güveneceğiz.”

‘İşim Gücüm Budur Benim’ Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı...

GÜNÜN SÖZÜ

“Kanun olmadığında bile vicdan vardı.” (Romalı düşünür Syrusise)

İBRETLİK BİR BELEDİYE!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER