YSK bir mağduriyeti önledi

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı üzerine İmamoğlu taraftarları ‘mağduriyet’ edebiyatı yapmaya başladılar. İmamoğlu...

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı üzerine İmamoğlu taraftarları ‘mağduriyet’ edebiyatı yapmaya başladılar. İmamoğlu mağdur edilmiş!   

Oysa, YSK kararıyla bir mağduriyet oluşturulmadı, bir mağduriyet önlendi. Açık bir şekilde Binali Yıldırım’ın yaşadığı mağduriyet ve haksızlık ortadan kaldırılmış oldu. 

YSK’ya göre sandık kurullarının oluşumunda açık bir kanunsuzluk var ve bu durum, sonuçları etkiliyor. Böylece bir adayın kıl payı kazandığı bu tablo gerçeği yansıtmıyor. İşte ortadan kaldırılan bir haksızlıktır, hukuksuzluktur ve bir mağduriyettir. 

Seçim yargısı, bir haksızlığa ve zulme imza atmış olmadı, bir haksızlığı ve zulmü engellemiş oldu.

CHP’nin ve adayı İmamoğlu’nun ‘mağdur

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zor liderlik… 18 Ekim 2019 | 2.763 Okunma Tarihin akışını değiştirmek! 11 Ekim 2019 | 2.629 Okunma Saçma savaş doktrini… 09 Ekim 2019 | 2.597 Okunma Halka kızarak siyaset yapılmaz… 04 Ekim 2019 | 2.461 Okunma Kırmızı Kitap ve normalleşme… 02 Ekim 2019 | 2.092 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar