YSK bir mağduriyeti önledi

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı üzerine İmamoğlu taraftarları ‘mağduriyet’ edebiyatı yapmaya başladılar. İmamoğlu...

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı üzerine İmamoğlu taraftarları ‘mağduriyet’ edebiyatı yapmaya başladılar. İmamoğlu mağdur edilmiş!   

Oysa, YSK kararıyla bir mağduriyet oluşturulmadı, bir mağduriyet önlendi. Açık bir şekilde Binali Yıldırım’ın yaşadığı mağduriyet ve haksızlık ortadan kaldırılmış oldu. 

YSK’ya göre sandık kurullarının oluşumunda açık bir kanunsuzluk var ve bu durum, sonuçları etkiliyor. Böylece bir adayın kıl payı kazandığı bu tablo gerçeği yansıtmıyor. İşte ortadan kaldırılan bir haksızlıktır, hukuksuzluktur ve bir mağduriyettir. 

Seçim yargısı, bir haksızlığa ve zulme imza atmış olmadı, bir haksızlığı ve zulmü engellemiş oldu.

CHP’nin ve adayı İmamoğlu’nun ‘mağdur

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan karşıtlığı AB’yi bölünmeye götürür mü? 24 Mayıs 2019 | 1.548 Okunma ‘Yüzyılın anlaşması’ barış değil savaş mı getirecek? 22 Mayıs 2019 | 1.452 Okunma Gerilim, savaşa dönüşür mü? 17 Mayıs 2019 | 1.494 Okunma Öze dönüş ve Ramazan 15 Mayıs 2019 | 1.139 Okunma Bozulan oyun ve yeni siyasi hesaplar 10 Mayıs 2019 | 1.694 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar