Türkiye’nin gönül kırıklığı nasıl geçer?

ABD Başkanı D. Trump, Rahip Brunson’ın ülkesine dönmesinden sonra Türkiye’ye yönelik ‘iyi hisler içinde olduğuna’ dair mesajlar verdi. Brunson meselesi aşılınca artık ilişkiler eskisine göre...

ABD Başkanı D. Trump, Rahip Brunson’ın ülkesine dönmesinden sonra Türkiye’ye yönelik ‘iyi hisler içinde olduğuna’ dair mesajlar verdi. Brunson meselesi aşılınca artık ilişkiler eskisine göre daha iyi olabilirmiş! 

ABD Başkanı üst üste kendince sempatik mesajlar gönderirken Türkiye’den buna güçlü bir karşılık verilmemesi ortada bir ‘gönül kırıklığı’ olduğunu gösteriyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan dünkü grup konuşmasında bu konuda hiçbir karşılık vermezken toplantı sonrasında gazetecilere kısa bir değerlendirme yaparak ‘geciken açıklama’ vurgusunda bulundu. Erdoğan’ın “Türk yargısına güvenin tehditle netice alma yoluna gitmeyin” uyarısı ise durumu çok net ortaya koyuyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin anlaması gereken… 19 Nisan 2019 | 1.281 Okunma ABD ile ilişkiler nereye evrilir? 17 Nisan 2019 | 1.351 Okunma ABD, İsrail ve İstanbul seçimleri… 12 Nisan 2019 | 1.404 Okunma Kimin perdesi kapanacak göreceğiz! 10 Nisan 2019 | 5.065 Okunma İmamoğlu yanlış üstüne yanlış yapıyor 04 Nisan 2019 | 5.697 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar