Tarihin harmanlama dönemi…

Tarihin harmanlama dönemini yaşıyoruz. Büyük çalkantılar, büyük çöküşler, büyük dönüşümler, büyük farklılaşmalar yeni bir düzeni, yeni bir kuruluşu işaret ediyor.

Tarihin harmanlama dönemini yaşıyoruz. Büyük çalkantılar, büyük çöküşler, büyük dönüşümler, büyük farklılaşmalar yeni bir düzeni, yeni bir kuruluşu işaret ediyor.

Harmanlama; birçok çeşitten parçaları alıp yeni birleşimler üretmek demek.

Bir yanda çözülme, dağılma, dağıtma, parçalama, karıştırma, bozma var; diğer yanda yeniden düzenleme, yeniden birleştirme, yeniden şekillendirme var…

Tarımda harmanlama, biçilen tahıl demetlerinin dövenle üzerinden geçerek tanelerin başaklarından ayrılmasını ifade ediyor.

Dünyada yeni düzen veya düzenler oluşacak gibi görünüyor.

Irak, Suriye, Libya, Doğa Akdeniz en yakın dönemde biçildi, karıştırıldı, tanelerine ayrıldı; şimdi yeni düzenini bekliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neo-faşist liderler 28 Ekim 2020 | 56 Okunma Yüzyılın İhaneti, Yahudiler Trump'ı satacak mı? 23 Ekim 2020 | 1.254 Okunma ‘Biz'den birini kaybettik… 20 Ekim 2020 | 3.545 Okunma Işık metaforu ve alerjik reaksiyon 15 Ekim 2020 | 204 Okunma Zor zamanlarda nasıl bir liderlik gerekir? 14 Ekim 2020 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar