Orduya hakaret ‘haram' değil mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir dini terminolojiyi kullanarak AK Parti’ye yükleniyor. ‘Bu iktidara oy vermek haramdır’ gibi sözler sarf ediyor.Kılıçdaroğlu’nun siyaset ve muhalefet...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir dini terminolojiyi kullanarak AK Parti’ye yükleniyor. ‘Bu iktidara oy vermek haramdır’ gibi sözler sarf ediyor.

Kılıçdaroğlu’nun siyaset ve muhalefet yaparken dini kavramlar kullanmasında bir beis yok, her ne kadar bir dönemler bunu laikliğe aykırı bir durum gibi görseler de milletin hamurunun yoğrulduğu değerleri benimseyerek kullanmaları olumlu bir durum olur.

Ancak değil Kılıçdaroğlu’nun hiç kimsenin vatandaşın siyasi tercihlerini ve siyasi davranışlarını dini açıdan yargılama gibi bir hakkı yoktur. Hiçbir parti başka bir partiye oy verilmesini dini açıdan yargılayıp, yaftalayamaz.

Ayrıca Kılıçdaroğlu dini kavramları da yanlış kullanmaktadır. Bir davranış haram-helal ile değil günah-sevap ile vasıflandırılabilir. Kötü bir şey yapmak ‘haram’ olmaz, ‘günah’ olur.

Örneğin bir CHP milletvekilinin orduya yönelik hakaretamiz ifadesini eleştiren birç

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyalog değil müzakere hızlandırılmalı… 27 Ocak 2021 | 99 Okunma Biden Doktrini… 22 Ocak 2021 | 260 Okunma ‘Yeşil Bölge'de yemin töreni 20 Ocak 2021 | 481 Okunma Haydi, aşı olmaya… 15 Ocak 2021 | 48 Okunma Sözde demokrat! 13 Ocak 2021 | 122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar