Birilerini suçlama yarışı

Millet olmak, büyük acıları hep birlikte göğüslemek demektir. Hamdolsun yaşadığımız son hadiselerde milletimiz kendisine yakışanı yaparak erdemli bir tavır ortaya koymuştur. ...

İdlib’teki saldırı ve göç dalgası, Elazığ’daki deprem, Van’daki çığ, İstanbul’daki uçak kazası gibi olaylarla sarsıldık, kayıplar verdik, büyük acı ve sıkıntılara maruz kaldık.

Bunlara karşı milletimizin sergilediği vakur duruş, acıyı ve sıkıntıyı sahiplenen hamiyetli tavır, yaraları sarmaya yönelik fedakâr çaba takdire şayandır.

Musibetler bir terör devletinin saldırısıyla, bir doğal afetle veya bir kazayla meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlar devlet ve milletçe bir bütün olarak kriz yönetimi yapmayı gerektirir. Nitekim depremde de gördük ki, sivil toplumdan devlet kurumlarına kadar herkes seferber oldu, her bir vatandaşımız yardım elini uzatma gayreti içine girdi.

Bu umumi tavra karşı münferit bazı tavır ve yaklaşımlar ise musibetin kendisi 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdlib, ulusal güvenlik meselesidir 21 Şubat 2020 | 209 Okunma Psikolojik harekat ve gölge oyunları… 19 Şubat 2020 | 159 Okunma FETÖ'nün kafasını kesene ayak yakıştırması yapılmaz 14 Şubat 2020 | 2.805 Okunma Birilerini suçlama yarışı 07 Şubat 2020 | 2.450 Okunma Trump'la Putin'in farkı ne? 05 Şubat 2020 | 2.664 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar