Birilerini suçlama yarışı

Millet olmak, büyük acıları hep birlikte göğüslemek demektir. Hamdolsun yaşadığımız son hadiselerde milletimiz kendisine yakışanı yaparak erdemli bir tavır ortaya koymuştur. ...

İdlib’teki saldırı ve göç dalgası, Elazığ’daki deprem, Van’daki çığ, İstanbul’daki uçak kazası gibi olaylarla sarsıldık, kayıplar verdik, büyük acı ve sıkıntılara maruz kaldık.

Bunlara karşı milletimizin sergilediği vakur duruş, acıyı ve sıkıntıyı sahiplenen hamiyetli tavır, yaraları sarmaya yönelik fedakâr çaba takdire şayandır.

Musibetler bir terör devletinin saldırısıyla, bir doğal afetle veya bir kazayla meydana gelmiş olabilir. Bu tür durumlar devlet ve milletçe bir bütün olarak kriz yönetimi yapmayı gerektirir. Nitekim depremde de gördük ki, sivil toplumdan devlet kurumlarına kadar herkes seferber oldu, her bir vatandaşımız yardım elini uzatma gayreti içine girdi.

Bu umumi tavra karşı münferit bazı tavır ve yaklaşımlar ise musibetin kendisi 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet vizyonu ortaya koymak… 30 Ekim 2020 | 17 Okunma Neo-faşist liderler 28 Ekim 2020 | 344 Okunma Yüzyılın İhaneti, Yahudiler Trump'ı satacak mı? 23 Ekim 2020 | 1.257 Okunma ‘Biz'den birini kaybettik… 20 Ekim 2020 | 3.547 Okunma Işık metaforu ve alerjik reaksiyon 15 Ekim 2020 | 204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar