Parça parçalar

Türkiye’deki, ABD/Batı ve Arap sermayesinin beslediği gazeteciler “AKP çöktü, AKP gidici” başlıklı videolar çekip yazılar yazıp görevlerini îfâ etmeye çalışıyorlar ama ...

Türkiye’deki, ABD/Batı ve Arap sermayesinin beslediği gazeteciler “AKP çöktü, AKP gidici” başlıklı videolar çekip yazılar yazıp görevlerini îfâ etmeye çalışıyorlar ama muhalefetteki partiler yüzünden ekmeklerinden olacaklar.

Hatırlarsanız ABD’de, Türkiye’de besledikleri gazetecilerle alâkalı yayımlanan raporda “Maaşlarını 6 kat artırdık ama kamuoyunda Erdoğan’ı iktidardan indirecek ortamı oluşturamadılar” diye memnuniyetsiz ifadeler yer almıştı. Raporun sonunda da, “elimizdeki malzeme bu, beslemeye devam edelim” deniliyordu.

Lâkin nereye kadar besleyecekler; tamam ABD’de matbaalar sürekli para basıyor ama ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, her ne kadar “toparlanmaya başladık” diyerek zevahiri kurtarmaya çalışsa da hâlâ derin çukurda olduklarını da söylemek zorunda kalıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kıbrıs'ta tarihi seçim 19 Ekim 2020 | 583 Okunma Kur oyunlarından kurtuluşun anahtarı 16 Ekim 2020 | 831 Okunma Satılık gazetecilere bir tüyo 12 Ekim 2020 | 2.819 Okunma Mısır'da çöktü Anadolu'da gömülecek 05 Ekim 2020 | 409 Okunma Selefilik tartışmasının arka planı 02 Ekim 2020 | 1.715 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar