MEB takibi sıkı yapmalı

Başta gıda fiyatları olmak üzere insani tüm temel ihtiyaçlarda izah edilemeyen fahiş artışlar yaşanıyor. Kışın gelmesiyle yüksek doğalgaz faturalarının hayatımıza eklenmesiyle bizleri daha da...

Başta gıda fiyatları olmak üzere insani tüm temel ihtiyaçlarda izah edilemeyen fahiş artışlar yaşanıyor. Kışın gelmesiyle yüksek doğalgaz faturalarının hayatımıza eklenmesiyle bizleri daha da zor günler bekliyor.

Bunların üzerine bir de okulların açılmasıyla yardımcı ders kitabı masrafı eklendi. Ak Parti'nin övünmekte yerden göğe kadar hakkı olduğu talebelere ücretsiz ders kitabı verilmesini de perdeleyen yardımcı ders kitabı alımı okullarda mecburi tutuluyor.

Veliler haklı olarak, ''Devlet ücretsiz ders kitabı veriyor da ne oluyor, öğretmen çocuğa parayla aldırdığı kitaptan ders yapıyor, devletin verdiği kitabın kapağını bile kaldırtmıyor'' diyor.

Yardımcı ders kitabı piyasasında dönen para birilerinin öylesine iştahını kabartıyor ki, yardımcı ders kitabı basan yayınevleri pıtrak gibi çoğalıyor. Sadece bir fuarda birkaç milyon TL'lik yardımcı ders kitabı satışı yapan yayınevleri var.

Tabii ki isteyen istediği kitabı basıp satar ve isteyen de isted

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zorda kalacak Türkiye mi, Batı mı? 25 Ekim 2021 | 809 Okunma Velilere müjde yeni Bakan'dan 22 Ekim 2021 | 720 Okunma Maymunlukta çok iyiler 18 Ekim 2021 | 264 Okunma TÜGVA'ya niçin saldırıyorlar? 15 Ekim 2021 | 2.911 Okunma Kanlı terör söylemine teslim mi olalım? 11 Ekim 2021 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar