Kur oyunlarından kurtuluşun anahtarı

Bağımsız Türkiye olma yolunda mühim adımlar atılırken ayak bağı olanların başında döviz kuru geliyor. Bir denizcinin sabah kalkar kalkmaz daha yüzünü yıkamadan fırtına var mı yok mu diye denize bakması gibi Türkiye’de de herkes döviz...

Bağımsız Türkiye olma yolunda mühim adımlar atılırken ayak bağı olanların başında döviz kuru geliyor.

Bir denizcinin sabah kalkar kalkmaz daha yüzünü yıkamadan fırtına var mı yok mu diye denize bakması gibi Türkiye’de de herkes döviz arttı mı indi mi diye bakıyor. Bu hâl nereye kadar gidebilir?

Dövizdeki kur oyunlarıyla üzerimizde psikolojik baskı oluşturarak bizleri teslim almaya çalışıyorlar: “İstediğimiz gibi olursanız, dediklerimizi yaparsanız kredi notunuzu artırırız, sizi paraya boğar liranızı değerlendiririz” diyorlar.

Uluslararası arenada hâkim güçlerle mücadele ederken “Yeni Türkiye”nin para politikasında keskin bir değişikliğe gitmesinin vakti geldi. Ayaklarımıza dolanan kur oyunlarından kurtulmanın tam zamanı.

Bu mânâda Haftalık Baran Dergisi uzun süredir kapağına taşıdığı bir teklifle çıkıyor. Baran Dergisi’nin teklifi: Türk altın lirası.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa çökerken yardım edecek miyiz? 26 Ekim 2020 | 241 Okunma Onların dilinden mâlûm 23 Ekim 2020 | 88 Okunma Kıbrıs'ta tarihi seçim 19 Ekim 2020 | 584 Okunma Kur oyunlarından kurtuluşun anahtarı 16 Ekim 2020 | 832 Okunma Satılık gazetecilere bir tüyo 12 Ekim 2020 | 2.820 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar