Kıbrıs'ta tarihi seçim

KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihte belki de hiç bu kadar önemli olmamıştı. KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimini Batı’nın istediği şekilde Kıbrıs meselesini çözmeye çalışanlar kazansaydı Türkiye Akdeniz’deki hamlelerinde zorlanabilirdi.

Akdeniz’de Türkiye’yi boğmaya çalışanlara bir darbe de Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden geldi.

KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini, Kıbrıs’ta Rum’u değil Türkiye’yi işgalci görenler kaybetti!

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, Ulusal Birlik Partisi’nin adayı Ersin Tatar Cumhurbaşkanı seçildi. Tatar’ın Cumhurbaşkanı olarak yaptığı ilk konuşmada verdiği mesajlar KKTC’deki seçimin ne kadar mühim olduğunu gösteriyor. Tatar şunlar söyledi: “Ne mutlu bize ki 74 Barış harekâtıyla devletimiz kurduk. Tüm dünyaya seslenmek istiyoruz. Bu egemenlik meselesi çok önemlidir. Çözüm modeli ne olursa olsun biz var olmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman bizim Türkiye ile bağımızı koparamayacaklar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ben de sana… 27 Kasım 2020 | 1.049 Okunma Kendilerini yalanlayanlar 23 Kasım 2020 | 374 Okunma İP tarlasını sürenler 20 Kasım 2020 | 618 Okunma Ahmet ağabeye şahidliğim 16 Kasım 2020 | 738 Okunma Biden'ın beygiri olmayın 09 Kasım 2020 | 277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar