Kendilerini yalanlayanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kör düşmanlığı histerisi bunlara her şeyi yaptırır. Tedavi altına alınmaları gerekirken partilerinin başındalar ve en vahimi de ülkeyi yönetmeye talipler; bir de oturup yeni bir anayasa hazırlamışlar!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin kurucuları arasında bulunan Ümit Özdağ’ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı olduğunu ve Millet İttifakı’nda yer alan partilerin yeni bir anayasa hazırladıklarını söylemesi üzerine şu tepkiyi vermişti: “Psikiyatrik vaka”!

Akşener, Özdağ’ın Kavuncu hakkındaki FETÖ’cü iddiası üzerine savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın tamamlanmasını beklemeden Ümit Özdağ’ı partiden ihraç etti. Ya soruşturmanın neticesinde ve ardından gelecek muhtemel mahkeme safhasında Özdağ haklı çıkarsa!..

Cuma günkü yazımı bitirirken düştüğüm notu hatırlatayım da mevzuya öyle gireyim: “Meral Akşener’in dediği gibi “Psikiyatrik vaka” da var ama o vaka da içinde bulunduğu Millet İttifakı’nda yaşanıyor. İnşaallah Pazartesi günkü yazımda Millet İttifakı’ndaki ağır ve umutsuz “Psikiyatrik vaka”yı yazacağım.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2020'nin taçlı yıldızı 04 Ocak 2021 | 74 Okunma Şaşıracak bir şey yok 01 Ocak 2021 | 1.159 Okunma Ölünce camiye gelme merakı 28 Aralık 2020 | 1.088 Okunma Savcı Sayan suikastına hazırlık yapanlar 25 Aralık 2020 | 754 Okunma Çip'i kim takacak 21 Aralık 2020 | 250 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar