İstek Vakfı neyi saklıyor

Özel bir okuldaki çocuk istismarının üzerinin kapatılmasını büyük bir öfkeyle takip ediyorum. Okulun adı, itibarı bir çocuğun mahvedilen hayatından daha mühimmiş! Şenâatiörtbas etmenin kılıfını da hazırlamışlar, neymiş, okula ideolojik saldırı yapılıyormuş!

‘Füze ve savunma sistemleri uzmanı’ Nevşin Mengü de okuldaki tacize kılıf takma derdine düşmüş. Mevzuyla alâkalı yazdığı yazıda, iktidarın eğitim sisteminde köklü birtakım değişiklikler yapmak için istismar hâdisesini gündemde tuttuğunu iddia ediyor.

Her ne kadar Nevşin Hanım ‘füze ve savunma sistemleri uzmanı’ olsa da, ideolojik olarak kendini yakın bulduğu okul için yaptığı savunma okulu kurtarmaz. Çünkü çocuk istismarı ideolojik bir hâdise değildir! Lâkin Mengü gibiler hâdiseye ideolojik yaklaştıkları için, kendilerine yakın gördükleri okullarda mezkûr şenâat işlenirse suspus olurlar, ayyuka çıkarsa da kılıf uydurmaya çalışırlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O darbeciler eve gönderilmeyecekti 17 Şubat 2020 | 883 Okunma AK Parti golü yiyecek mi? 12 Şubat 2020 | 2.671 Okunma Hedef Başkan Erdoğan 10 Şubat 2020 | 3.825 Okunma Sizin ne işiniz var 05 Şubat 2020 | 2.021 Okunma Adaletsizlik değil mağduriyet giderildi 03 Şubat 2020 | 2.762 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar