İstanbul'da zafer buluşması

Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse'nin bugünkü (28.11.2022)''İstanbul'da zafer buluşması'' başlıklı yazısı.

AK Parti İstanbul teşkilâtının dün düzenlediği "Birlik, İrade, Zafer" programını takip etmek için Nef Stadyumu'ndaydım.

2017 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti teşkilâtlarında metal yorgunluğu olduğunu söylemişti: "Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımız kesinlikle dün de arkadaşlarımla paylaştım, tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım."

Dün Nef Stadyumu'nda gördüğüm tablo, Başkan Erdoğan'ın mezkûr ihtarından ardından yapılan kadro değişikliğiyle İstanbul teşkilâtının dipdiri bir teşkilâta dönüştüğü. Stadyumu dolduran onbinlerde 20 yıllık iktidar sürecinin sebep olacağı kanıksama, pörsüme ve şımarıklıktan eser yoktu. Sanki yeni kurulmuş bir partinin heyecanlı mensupları gibi liderlerini karşıladılar.

Tabiî ki bu heyecanın ve diriliğinin kaynağı Cumhurbaşkanı Erdoğan. Karşısına çıkan zorluklarda geri adım atmak şöyle dursun zorlukları sıçrama taşı gören Erdoğan bitmeyen heyecanı ve enerjisiyle hedefine doğru yürüyor.

"Birlik, İrade, Zafer" programına katılan partililer 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarına eminler. Konuştuğum Ak Partililer, "Görüyorsunuz biz burada kısır partisi düzenlemiyoruz, adayımız belli" diyerek 6'lı mı 7'li mi kaçlı olduğu muamma olan Millet İttifakı'na göndermeli espiriler yapıyorlardı.

Millet İttifakı'nda yer alan siyasi partilerin mensupları, aday açıklamaktan aciz liderleri yüzünden ne kadar mutsuz, umutsuz ve intihar aşamasındaysalar Ak Partililer de o kadar mutlu, umutlu ve hayat dolular.

"Birlik, İrade, Zafer" programında konuşan Başkan Erdoğan teşkilât mensuplarına AK Parti'nin gerçek sahibinin millet olduğunu bir kez daha hatırlattı: "Hep söylediğimiz gibi AK Parti milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da sahibi de bugüne taşıyıcısı da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olanda bizatihi milletimizin ta kendisidir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak üstlendiğimiz görevlerle milletin emanetçisiyiz. Gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde de ifade ettiğim gibi biz gelecek nesillerin zamanının misafiriyiz. Önceki nesillerden devraldığımız dava, hizmet ve eser mücadelesinin kutlu bayrağını, ülkemize ve milletimize yapabildiğimiz en çok katkıyı vererek sonraki nesillere aktarabilirsek ne mutlu bize. Ne diyor şair? Aşk ile çıkılan nice seferler ardınca yazılır büyük zaferler. Türkiye aşığı bütün neferler davayı gönlüne od eylemeli. Bayrağa dikmeli kadim zirveye, gayede saklıdır bütün hikaye, bir dua almaktır işte ki paye. Türkiye aşkını ad eylemeli."

Başkan Erdoğan konuşmasında "Zor oyunu bozar" diyerek, kurucusu olduğu Yeni Türkiye'nin taarruz stratejisinden vazgeçilmeyeceğinin de işaretini verdi: "İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda, finanstan teröre, her aracı kullanan, küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden hepsinden önemlisi milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız. Eskiler zor oyunu bozar demişler. Gücünü imanımızdan ve azmimizden alan bir çabayla inşallah bu oyunu da bozacağız."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmdat çocuklarımız katlediliyor 03 Şubat 2023 | 1.276 Okunma Karanlık Konsey beni kınamış 30 Ocak 2023 | 463 Okunma Geri dönmelerine izin mi vereceğiz? 27 Ocak 2023 | 516 Okunma Yakmak özgürlükse 23 Ocak 2023 | 186 Okunma Babacan neden intihar saldırısı yaptı? 20 Ocak 2023 | 3.925 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar