İlk dersimiz ne olmalı?

Sohbetlerini severek dinlediğim Hayati İnanç Bey, gzt.com’dan Nuriye Çakmak’a verdiği mülâkatta, “Bizim zorunlu dün derslerine ihtiyacımız var. Fizik, kimya, biyoloji tahsil eden meslek sahibi olur ama din, tarih ve...

Sohbetlerini severek dinlediğim Hayati İnanç Bey, gzt.com’dan Nuriye Çakmak’a verdiği mülâkatta, “Bizim zorunlu dün derslerine ihtiyacımız var. Fizik, kimya, biyoloji tahsil eden meslek sahibi olur ama din, tarih ve edebiyat tahsil eden kişilik kazanır.” diyor. 

Ne olduğumuzu bilmeden ne olmadığımızı nasıl bileceğiz? 

Kökünü bilmeyeni, köküyle irtibatını kopartanı saksıya koyarlar da ulu çınarın gölgesinde kendini bir şey zanneder; 100 yıldır ahvalimiz! 

Konulduğumuz saksı içinde dostu da düşmanı da karıştırdık. Allah için sevmeyi, Allah için buğzetmeyi unuttuk (Hubbu fillah buğzu fillah). İman öfkesi nedir bilmedik, iman öfkesi gösterenleri kerih gördük. 

Müslüman kardeşimize göstereceğimiz sevgiyi, merhameti düşmanımıza gösterdik. Allah (celle cel&aci

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PTT'ye “K” harfi eklensin 10 Temmuz 2020 | 2.623 Okunma Baro meclisi kurulsun 06 Temmuz 2020 | 2.306 Okunma Hayvani hürriyete yaptırım şart 03 Temmuz 2020 | 2.176 Okunma Ümit Özdağ'ın dokunulmazlığı kaldırılacak mı? 29 Haziran 2020 | 3.035 Okunma Sıra 28 Şubat medyasında 26 Haziran 2020 | 2.607 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar