İlk dersimiz ne olmalı?

Sohbetlerini severek dinlediğim Hayati İnanç Bey, gzt.com’dan Nuriye Çakmak’a verdiği mülâkatta, “Bizim zorunlu dün derslerine ihtiyacımız var. Fizik, kimya, biyoloji tahsil eden meslek sahibi olur ama din, tarih ve...

Sohbetlerini severek dinlediğim Hayati İnanç Bey, gzt.com’dan Nuriye Çakmak’a verdiği mülâkatta, “Bizim zorunlu dün derslerine ihtiyacımız var. Fizik, kimya, biyoloji tahsil eden meslek sahibi olur ama din, tarih ve edebiyat tahsil eden kişilik kazanır.” diyor. 

Ne olduğumuzu bilmeden ne olmadığımızı nasıl bileceğiz? 

Kökünü bilmeyeni, köküyle irtibatını kopartanı saksıya koyarlar da ulu çınarın gölgesinde kendini bir şey zanneder; 100 yıldır ahvalimiz! 

Konulduğumuz saksı içinde dostu da düşmanı da karıştırdık. Allah için sevmeyi, Allah için buğzetmeyi unuttuk (Hubbu fillah buğzu fillah). İman öfkesi nedir bilmedik, iman öfkesi gösterenleri kerih gördük. 

Müslüman kardeşimize göstereceğimiz sevgiyi, merhameti düşmanımıza gösterdik. Allah (celle cel&aci

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP terör örgütleriyle arasına mesafe koyabilir mi? 21 Ağustos 2019 | 61 Okunma CHP-DHKP/C ilişkisi üzerinden İBB’de yaşanacaklar 19 Ağustos 2019 | 2.434 Okunma Kurban bayramında vahşet 14 Ağustos 2019 | 33 Okunma Madalya da isterler 12 Ağustos 2019 | 31 Okunma Dağıttıkça dağıtmışız 07 Ağustos 2019 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar