ÇOK OKUNAN YAZARLAR

'Krizin sebebi büyükelçi’dir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan vize krizinin ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu arayan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın ‘Komisyon oluşturalım’ teklifinde bulunduğunu açıkladı .

Verda Özer
Verda Özer Milliyet Gazetesi
13 Ekim 2017 | 3.0 K

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan vize krizinin ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu arayan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın ‘Komisyon oluşturalım’ teklifinde bulunduğunu açıkladı. Erdoğan, yaşanan krizin sebebinin Büyükelçi Bass olduğunu tekrarladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın vize krizinin çözümü konusunda “Bir komisyon kuralım” dediğini belirterek, “Sayın Başkan veya Dışişleri Bakanı Tillerson’ın bu konuda yapması gereken şey komisyonun kurulması veya kurulmaması değil ki. Bir defa krizin sebebi Büyükelçi’dir. Zaten 2-3 gün içinde de gidiyor. Bir ülkenin Türkiye gibi bir ülkede büyükelçisi olacak, bu Büyükelçi iki ülke arasında bir krize neden olacak ve bu krizi bir Büyükelçi yönetecek. Böyle bir şey, Bakan’ın kendi durumunu da zayıflatır. Hele hele Başkan’a da saygısızlık olur” dedi. ABD konsolosluklarında FETÖ faili ajanlar bulunduğunu vurgulayan Erdoğan “Bunlar diplomat değil, bunlar ajan” ifadesini kullandı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER