"Yatağına yatacağın vakit Âyet-el Kürsi'yi oku!.."

Türkiye Gazetesi Yazarı Vehbi Tülek'in bugünkü (25.01.2022)"Yatağına yatacağın vakit Âyet-el Kürsi'yi oku!." başlıklı yazısı.

"Yâ Ebâ Hureyre! Eğer Ayet-el Kürsî'yi okursanız şeytan size bir zarar veremez..."
 
Abdullah el-Anezî hazretleri Tâbiînin büyüklerindendir. Hadîs-i şerîf rivâyeti ilminde üstün bir derecede idi. Hazret-i Ebû Bekr, hazret-i Ömer, hazret-i Ali, Ammâr, Übeyy, İbn-i Mes'ûd, Habbâb, Ebû Hureyre ve başka sahâbîlerden (radıyallahü anhüm) hadîs-i şerîf rivâyetinde bulundu. Naklettiği hadis-i şeriflerden bazıları:
Ebu Hureyre (radıyallahü anh) şöyle rivayet eder: Resûl-ü Ekrem “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” Efendimiz buyurmuşlardır ki;
"Yâ Ebâ Hureyre! Yatağına yatacağın vakit Âyet-el Kürsi'yi oku. Eğer Âyet-el Kürsî'yi okursanız şeytan size bir zarar veremez. O gece sabaha kadar Cenab-ı Hakkın emânında (emniyetinde, korumasında) olursunuz."
Resûl-ü Ekrem Efendimiz buyurmuşlardır ki; "Bir adam cemaatle sabah namazını kıldıktan sonra otursa da, güneş doğup kerahat vakti çıkıncaya kadar zikir ve tevekkül etse, bundan sonra tekrar namaz kılsa (2 rekatlık İşrak Namazı, vakti güneş doğduktan 45 dakika geçtikten sonradır) o kimseye tam bir hac sevâbı verilir."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evliyânın kızmasında da merhamet vardır!.. 23 Mayıs 2022 | 143 Okunma "Bize kavun ikrâm etmeyecek misin?" 22 Mayıs 2022 | 127 Okunma “Dünyâyı, onu isteyenlere bırakmak akıllıların işidir" 21 Mayıs 2022 | 118 Okunma "Günahı küçük görmek gibi bir musîbet yoktur!" 20 Mayıs 2022 | 90 Okunma "İnsanlar boş şeylerle meşgul oluyorlar!.." 19 Mayıs 2022 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar