Cennetten cehenneme açılan pencere!..

“Cennette, Cehennemi gösteren bir pencere vardır. Cennet ehli buradan Cehennemdekilerin bazısını görür..." Ebû Bekr el-Ensârî hazretleri hadîs ve Hanbelî mezhebi fıkıh âlimidir. Ebû Bekr...

“Cennette, Cehennemi gösteren bir pencere vardır. Cennet ehli buradan Cehennemdekilerin bazısını görür..."
 
Ebû Bekr el-Ensârî hazretleri hadîs ve Hanbelî mezhebi fıkıh âlimidir. Ebû Bekr el-Ensârî’nin rivâyet ettiği hadîs-i şerîflerden bazıları:
Resûlullah efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdu ki: “Bir kimse kasdî olarak bana izafeten yalan söylerse, Cehennemdeki yerine hazırlansın.”
“İnsanlar İslâmiyet gelmeden önce büyük bir gaflet uykusunda idiler, İslâmiyet gelince Müslüman olanlar bu gaflet uykusundan uyandılar. Malları ile canları ile gece gündüz kendilerini Allahü teâlânın rızâsına kavuşturacak vesilelere (sebeplere) yapıştılar ve saadete kavuştular.”
“Kim dünyâda Allahü teâlânın emirlerine itaat ederse, âhirette Allahü teâlânın ihsânı ile seçilenlerden olur.”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ondan daha üstün birisini yaratmadım" 17 Temmuz 2019 | 50 Okunma “Ey gençler! Fırsatı ganimet biliniz..." 16 Temmuz 2019 | 46 Okunma "Ömründen bereket ve hayır kalkar!.." 15 Temmuz 2019 | 122 Okunma "Göz görmeyince gönülden de uzak olur" 14 Temmuz 2019 | 66 Okunma "Bizler de yakında sizlere kavuşacağız" 13 Temmuz 2019 | 48 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar