Cennetten cehenneme açılan pencere!..

“Cennette, Cehennemi gösteren bir pencere vardır. Cennet ehli buradan Cehennemdekilerin bazısını görür..." Ebû Bekr el-Ensârî hazretleri hadîs ve Hanbelî mezhebi fıkıh âlimidir. Ebû Bekr...

“Cennette, Cehennemi gösteren bir pencere vardır. Cennet ehli buradan Cehennemdekilerin bazısını görür..."
 
Ebû Bekr el-Ensârî hazretleri hadîs ve Hanbelî mezhebi fıkıh âlimidir. Ebû Bekr el-Ensârî’nin rivâyet ettiği hadîs-i şerîflerden bazıları:
Resûlullah efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdu ki: “Bir kimse kasdî olarak bana izafeten yalan söylerse, Cehennemdeki yerine hazırlansın.”
“İnsanlar İslâmiyet gelmeden önce büyük bir gaflet uykusunda idiler, İslâmiyet gelince Müslüman olanlar bu gaflet uykusundan uyandılar. Malları ile canları ile gece gündüz kendilerini Allahü teâlânın rızâsına kavuşturacak vesilelere (sebeplere) yapıştılar ve saadete kavuştular.”
“Kim dünyâda Allahü teâlânın emirlerine itaat ederse, âhirette Allahü teâlânın ihsânı ile seçilenlerden olur.”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Şöhreti seven kimse Allahtan korkmaz!..” 10 Temmuz 2020 | 50 Okunma Kur’ân okunan evden şeytanlar kaçar!.. 09 Temmuz 2020 | 132 Okunma "Sen ne getirdin ise ben ona îmân ettim'' 08 Temmuz 2020 | 168 Okunma Kur’ân-ı kerîm nazm-ı ilâhîdir 07 Temmuz 2020 | 76 Okunma Kızmanın sonu pişmanlıktır!.. 06 Temmuz 2020 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar