Kumpas nasıl bozuldu?

Türkiye dünyanın bütün dengelerinin hızla değiştiği bir zamanda, değişimin kaosa dönüşmesine, kaos siyasetine karşı istikrarı savunmak durumundadır ve siyasetinin temelinde bu bilinç vardır.

Akdeniz’de Türk gemisine bir ‘kumpas’ kurulduğu, bunu organize eden yapının arkasındakilerin, Türkiye’ye ‘MİT TIR’ları Operasyonu’ yaptıranlarla/yapanlarla aynı olduğu, artık ortaya çıkmıştır. Dünya sisteminin patronajında yer alan ülkenin istihbarat örgütünün kullanışlı elemanları olan FETÖ’yü devreye sokarak, Yunan’ın komutasındaki, İtalyan ve Alman unsurlarla birlikte düzenlediği operasyon Türkiye tarafından çökertilmiştir.

Burada iki husus vardır: İlki, Türkiye’nin Akdeniz’de elbette ki Libya’daki varlığından duyulan rahatsızlığın hangi boyutta olduğunun açığa çıkmasıdır. Dünya sisteminin bir blok olarak Türkiye’yi bu alanda etkisiz bırakmak üzere böylesine uluslararası hukuku hiçe sayan, deniz sözleşmesi hukukuna aykırı, saldırgan bir davranışta bulunması üzerinde durulması gereken bir konudur; çünkü bu düşmanca tavır başka operasyonlara hazırlıklı olmayı gerektirmektedir. İkincisi, Türkiye’nin oyun bozucu gücünün küçümsenmemesi konusudur. Bu bağlamda Ana Muhalefetin bu kumpasın nasıl boşa çıkarıldığını görmeyip, rahatsızlık duyması ise oldukça düşündürücüdür!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veda zamanı 26 Nisan 2021 | 671 Okunma Yarın ayın kaçı? 22 Nisan 2021 | 313 Okunma Sistem değişti de ne oldu! 19 Nisan 2021 | 186 Okunma Reel sektörün dinamizmine uygun para politikası 15 Nisan 2021 | 84 Okunma Karadeniz barışı 12 Nisan 2021 | 112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar