Hangi tiyatronun figüranısınız?

Çok sık söylenen bir söz var: ‘Terör örgütüyle bağlarını kesip siyaset yapmayı başarırlarsa, Türkiye partisi olabilirler’; bu söz ilk bakışta doğru gibi göründüğü için neredeyse bu konuların tartışıldığı her yerde üzerinde fazla düşünülmeden hemen herkes tarafından tekrarlanmaktadır.

Oysa bu doğru değildir; çünkü aday listeleri terör örgütünce belirlenen, açıkça terör örgütü tarafından sahaya sürülen, bir hareketten söz edilmektedir. 

Burada sorun terör örgütünün güdümünde olan, tavrını açıkça Türkiye düşmanlığından yana koyanlarla ilgili değildir. Çünkü onların özgürce karar almaları, özgür davranmaları söz konusu bile değildir; örgüt ABD’nin askeri unsurlarının ve CIA’in vesayetinde, Ortadoğu siyasetinde ABD’nin paramiliter bir uzantısı olduğu açıkça ortaya çıktıkça ne PKK’nın ne de onun uzantısı partinin elemanlarının bağımsız bir davranışından ya da iradesinden bahsetmek mümkündür. 

SAHNEDEKİLER 

Bugün sorun, Türkiy

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devleti yeniden düşünmek 09 Nisan 2020 | 2.195 Okunma Ekonominin cevabı! 06 Nisan 2020 | 2.321 Okunma Sosyal devlet neymiş! 02 Nisan 2020 | 2.283 Okunma Mücadele 30 Mart 2020 | 2.190 Okunma Sağlık çalışanları 26 Mart 2020 | 2.391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar